Депутати Золочівської районної ради звернулися до Президента України у зв’язку з прийняттям мовного закону

На ХVІ сесії Золочівської районної ради  Львівської області  було прийнято

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Золочівської районної ради Львівської області

до Президента України:

Ми, депутати Золочівської районної ради Львівської області, глибоко обурені фактом підписання Головою Верховної Ради України антиукраїнського законопроекту № 9073 «Про засади державної мовної політики в Україні». Литвин В. М. поступив по-зрадницьки, піддавшись шантажу і тиску провладної регіонально-комуністичної більшості Верховної Ради. Злякавшись можливого подальшого розкручування касетного скандалу, Литвин знайшов формальні підстави в регламенті, які начебто його зобов’язують підписати цей законопроект.

Ми надіялися, пане Президенте що Ви вчините як Президент незалежної держави, а не як «генерал-губернатор Російської імперії», і не підпишете законопроект, який суперечить Конституції України і був проголосований з грубими порушеннями регламенту Верховної Ради.

Введення в дію цього закону де-факто вводить право на незнання державної мови, тому що російська мова в більшості областей України стане офіційною, а по суті другою державною мовою. Це стане новим етапом русифікації України. Окрім цього, цей закон вносить розбрат в наше суспільство, провокуючи громадянське протистояння, що несе реальну загрозу національній безпеці країни.

Українська мова потребує державного захисту та підтримки, як в Україні, так і за її  межами. Необхідно розробити державну програму, яка б стимулювала українське книговидавництво, збільшити кількість українських телеканалів, газетних та журнальних видань. Українською мовою зобов’язаний заговорити Кабінет Міністрів, вона повинна стати домінуючою в центральних та місцевих органах державної влади. В Україні повинна бути одна державна мова, яка є генетичним духовним кодом нашої національної самоідентичності.

Підписавши закон № 9073, Ви протиставили себе українській нації, історії та культурі того народу, який годує політично-збанкрутілу владу, яку Ви очолюєте. Пам’ятайте, що за всі антиукраїнські дії, починаючи від зрадницьких Харківських угод, закінчуючи законом «Про засади державної мовної політики в Україні», Вам прийдеться нести відповідальність, як морально-політичну так і правову.

В знак протесту проти Ваших антидержавних дій, залишаємо за собою право спільно зі своїми виборцями вдатися до безтермінових акцій громадянської непокори.

Державна мова в Україні – тільки українська!

Ні – розколу нації! Слава Україні!

Джерело: Золочівська районна рада.

Залишити відповідь

Next Post

Золочівщина бере участь у обласному конкурсі «Екологічно чистий населений пункт»

14 серпня, під головуванням першого заступника голови Львівської обласної ради Петра Колодія, відбулося засідання конкурсної ради щорічного обласного конкурсу «Екологічно чистий населений пункт». На засіданні конкурсна рада розглянула й дала оцінку заявкам, поданим на участь у конкурсі, від місцевих рад Львівщини. Про це “Золочів.нет” повідомили у прес-службі Львівської обласної ради. […]