День української писемності і мови у ЗЕЛ

9 листопада 2015 року в нашій державі відзначається День української писемності і мови. Школярі пишуть традиційний радіодиктант, учителі готують виховні заходи, а в церквах проводять відправу пам’яті преподобного Нестора Літописця, першотворця української історії, автора славнозвісної «Повісті минулих літ».
Уроки української літератури у групах ПЛГ та Е-1 у понеділок розпочалися переглядом документального фільму про славетного книжника, який сімнадцятирічним юнаком прийшов до Печерського монастиря і, досконало вивчивши церковнослов’янську, грецьку, чеську та інші мови, користуючись архівом київського князя Святополка, розпочав роботу над «Повістю…». Літописне зведення печерського подвижника вважається найавторитетнішим джерелом української історичної літератури. Вражає й актуальність твору, особливо ідея єдності земель, засудження міжусобних чвар, глибокий патріотизм.
Молоді українці повинні знати історію рідної землі, її минуле, аби стати гідними творцями дня прийдешнього.

Н.Ю.Ковалик,
учитель української літератури
Золочівського економічного ліцею

Залишити відповідь

Next Post

ДО УВАГИ БАТЬКІВ БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ

З метою забезпечення реалізації Обласної програми з покращення соціального захисту багатодітних сімей надається одноразова грошова допомога на придбання навчального приладдя багатодітним сім’ям, у яких виховуються четверо і більше дітей віком до 18 років (включно), а також діти, які навчаються у вищих навчальних закладах та професійно-технічних навчальних закладах на денній формі […]