День української писемності та мови (відео)

День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

Залишити відповідь

Next Post

В Києві у соборі УГКЦ відкрили пункт вакцинації

В Києві у Патріаршому соборі Української греко-католицької церкви відкрили пункт вакцинації. “ЩОДЕННО з 10-00 до 17-00 ви можете вакцинуватися від COVID-19 за адресою:вул. Микільсько-Слобідська, 5, Київ, Патріарший собор Воскресіння Христового УГКЦ”, -йдеться у повідомленні пресслужби Патріаршого собору Воскресіння Христового. Доступні вакцини: AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer. Для вакцинації у Патріаршому соборі попередня […]