День українського добровольця

День українського добровольця — свято на честь українських добровольців, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

Отож, на початку березня 2014 був створений Перший добровольчий батальйон, який носив ім’я свого керівника Кульчицького. Після завершення формування першого батальйону почалось формування другого резервного добровольчого батальйону оперативного призначення на базі в/ч 3027 в Нових Петрівцях. Потім на Дніпропетровщині з’явився добровольчий батальйон Дніпро-1. В лавах ЗСУ був сформований в основному з мешканців Луганської області добровольчий батальйон «Айдар». Потім сформувався батальйон «Азов». Ще в Харкові створили добробат «Харків», також з’явилися добробати «Львів», Чернігів», «Слобожанщина», Добровольчий Український Корпус «Правий сектор» та багато інших. Додалися і добровольчі підрозділи НГУ та ЗСУ.

Згідно призначення і підпорядкування розрізняються на чотири групи: створені під керівництвом Міністерства оборони України батальйони територіальної оборони, під керівництвом Міністерства внутрішніх справ — добровольчі формування Національної гвардії України і патрульної служби поліції особливого призначення, а також на незалежні від державних силових структур добровольчі формування.

День українського добровольця вперше відзначали 14 березня 2017 року.
🔵🟡Вітаємо мужніх воїнів з Днем українського Добровольця! Дякуємо Вам за те, що стали на захист України!

Next Post

Наживо: День українського добровольця (відео)

14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. “Золочів.нет” транслює заходи, які проходять у Будинку Воїна у м. Львів. Поділіться цим у соцмережах: