День святої княгині Ольги

День святої княгині Ольги

О́льга (нар. близько 910 — 11 липня 969) — руська княгиня із династії Рюриковичів. Дружина і кузина київського князя Ігоря, по загибелі якого (осінь 944) зійшла на київський стіл (Княгиня київська з 945 по 964). Мати Святослава Ігоровича. Ліквідувала древлянське племінне княжіння, упорядкувала збирання данини, організувавши по всій країні князівські погости і осередки судочинства. У зовнішній політиці підтримувала дружні стосунки із Візантією, 946 або 957 відвідала Константинополь, де уклала угоду з імператором Костянтином VII Багрянородним і прийняла християнство. У 964 році передала владу синові. Похована за християнським звичаєм.

Хрещене ім’я — Олена. Канонізована католицькою і православною церквами як свята Ольга.

Точне місце і дата народження Ольги достеменно невідомі, є припущення:
Київська версія. Походження Ольги залишається загадковим. Існує навіть версія, що вона була останньою з нащадків Аскольда, чия сім’я могла бути вивезена у Псков. Також є версія про походження княгині з Плискова, який лежав на межі полянських, древлянських і улицьких земель на притоці р. Росі (нині — с. Плисків Погребищенського р-ну, Вінницької обл., приблизно 170 км від Києва).
Галицька версія. За нею, майбутня правителька Русі народилась у Пліснеську (нині — с. Підгірці, Золочівського р-ну, Львівської обл.). Її батьками були Олег і Гельґі, відповідно онук данського правителя Гельґи і дочка східнослов’янського князя Будимира.

Next Post

У Львові сталася пожежа на деревообробному підприємстві (відео)

У Львові вогнеборці ліквідували пожежу на деревообробному підприємстві. Про це “Золочів.нет” повідомили у пресслужбі Головного управління ДСНС України у Львівській області. “24 липня о 07:34 до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про пожежу в м. Львові на вул. Шевченка. Пожежа виникла в одноповерховій сендвіч-панельній виробничій будівлі розміром 24х100 м. деревообробного […]