День соборності України

День соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Вулиці, названі на честь Дня соборності України, є в таких містах: Броди, Дрогобич, Жмеринка, Івано-Франківськ (вулиця 22 Січня), Кривий Ріг (вулиця Соборності) та інших.

Джерело: Вікіпедія

Залишити відповідь

Next Post

Народна вокальна формація "Надбужанки" виконує "Вставай Україно, вставай!" (відео)

Народна вокальна формація “Надбужанки” виконує “Вставай Україно, вставай!”, слова та музика “Тріода”.Відео: Буський міський Народний дім. Поділіться цим у соцмережах: