Всесвітній день шоколаду

Всесвітній день шоколаду – свято відзначається щорічно 11 липня.

Батьківщиною всесвітнього дня шоколаду вважається Франція. Саме французи в 1995 році поклали початок цього свята. Це молоде свято досить швидко здобуло популярність і крім Франції широко відзначається в Німеччині, Італії, Швейцарії та інших країнах як всередині Європейського союзу і за його межами.

Слово «шоколад» походить від «чоколатль», назви напою з какао-бобів. Мовою ацтеків «чоколлі» означає «гіркота», а «атль» означає воду, що використовується для приготування шоколадного напою.
Сучасний чоколатль включає в себе: какао-порошок, молоко, цукор, корицю, гострий перець, і іноді ваніль.

Взагалі існує 3 основних різновиди шоколаду: бельгійський, чорний, гіркий. В кожного – свої смакові якості і склад. До складу чорного шоколаду, наприклад, входять: какао-маса, цукор, какао-масло. Бельгійський шоколад складається з какао маси, цукру, і різних добавок – ванілі і ароматизаторів. А ось до складу гіркого шоколаду входять високоякісна какао-маса, цукор.

Про те, що шоколад не лише смачний, але й корисний, знали давно. Колись він входив до складу пайку військовослужбовців. В наш час люди, купуючи плитку шоколаду, підсвідомо використовують його не лише як ласощі, а й як спосіб заспокоїти нерви. До речі, медики стверджують, що шоколад «заспокоює» чоловіків набагато більше, ніж жінок.

Залишити відповідь

Next Post

На Сході загинув військовослужбовець зі Львівщини

10 липня, під час обстрілу українських позицій російськими найманцями загинув 31-річний захисник з Жидачівщини Тарас Матвіїв. Про це “Золочів.нет” повідомили у Львівській ОДА. Життя молодшого лейтенанта 24-ої окремої механізованої бригади імені Короля Данила обірвалося під Троїцьким, що на Луганщині. “Вчора під час обстрілу українських позицій російськими найманцями загинув захисник з […]