День апостолів Петра і Павла. Народні прикмети.

свято Петра і Павла

12 липня християни відзначають  день святих апостолів Петра і Павла. Напередодні завершився Петрівський піст. Святі апостоли Петро і Павло відносяться до числа найбільш видатних людей ранньої історії Церкви. Вони походили з різних станів і стали християнами в різний час за абсолютно різних обставин.

Апостол Петро – один з перших і найближчих учнів Христа, спочатку був простим рибалкою на відміну від апостола Павла, який народився в знатній сім’ї і в молодості був гонителем християн. Навернення Павла (тоді ще він носив іудейське ім’я Савл) трапилося вже після земної смерті Спасителя: згідно з легендою, одного разу по дорозі в Дамаск Савл був засліплений незвичайним світлом і почув голос Христа, який вказав йому шлях до істини.

Проте, незважаючи на різний початок життєвої дороги, обидва апостоли згодом стали ревними проповідниками Христової віри, за що і були страчені: згідно з переказами, це сталося в один день – 12 липня 67 року. Мощі Петра і Павла покояться в римській базиліці. На згадку про апостола Петра серед частувань, які  прийнято подавати на стіл цього дня, – всілякі страви з риби.

Народні прикмети на свято Петра і Павла

Як на Петра спека – то на Різдво мороз.
Якщо на Петра один дощ – врожай непоганий, два – добрий, а три – багатий.
Петрів день холодний – рік голодний.

Залишити відповідь

Next Post

У Золочівському районі під час риболовлі в ставку виявлено тіло чоловіка

11 липня до рятувальників надійшло повідомлення, що в с.Білий Камінь Золочівського району під час риболовлі в ставку виявлено тіло місцевого мешканця,1966 року народження. Про це “Золочів.нет” повідомили у пресслужбі Головного управління ДСНС України у Львівській області. “11 липня, близько 18:10 год., у с. Білий Камінь (Золочівська ТГ) Золочівського району, в […]
тіло