День пам’яті та примирення у Золочеві

8 травня 2017 року у м. Золочеві відбулися заходи з відзначення Дня пам’яті та примирення в Україні.

Друга світова війна: 6 років тривалість, 62 держави-учасниці, 65 мільйонів жертв, 8 мільйонів життів – втрати України, Українці воювали проти нацизму у складі 7 армій.

Розпочалися заходи біля Меморіалу «Вічний вогонь», після цього молилися біля пам’ятника жертв Сталінських репресій. Священики відслужили панахиду. Згадали страшні часи другої світової війни. Відбулося покладання вінків, квітів, запалення лампадок.

Під час заходу було відзначено, що вже третій рік ми вшанування проводимо так як в Європі. Символом цього дня є червона квітка маку  – символ пам’яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року.

Але, у цей сумний день не обійшлося і без “радянських веселощів”. Цікаво, чия ідея була у цей скорботний день вигравати веселу музику? Невже в головах “чинуш” і органзаторів досі радянщина? Весь цивілізований світ 8 травня скорбить і вшановує пам’ять мільйонів загиблих. І лише в нас, у Золочеві, хтось для когось вирішив “зробити з цього дня розвагу”, чи то цинічно, чи може по власній необізнаності… Мабуть доки буде “радянщина в головах”, доти буде біда в Україні…

Як проходили заходи дивіться у відео.