День Незалежності у Шпиколосах

В промінні сонця народився день,
Коли усе омріяне збулося.
Всі квіти світу, ніжність вся пісень
Вплелися у вітальне стоголосся.
Хай мудрість буде в юності літах,
Хай квітне твоя мова солов’їна!
З Днем незалежності, велична і свята!
Із Днем народження, моя країно!

Щороку, як тільки приходить знаменна для України дата – День Незалежності, село Шпиколоси поринає у вир того свята, свята, яке возвеличило нашу рідну неньку Україну, державу, що після довгих років поневолень і поневірянь стала нарешті між вільними вільною і між рівними рівною на світовій арені.
Ще із самого ранку у селі панував святковий настрій: біля будинків гордо майоріли синьо-жовті знамена, люди в українських вишиванках поспішали на Святкову Службу Божу, бо всі господарські справи відкладаються на інші дні.
«Ще не вмерли України ні слава, ні воля…» – гордо зазвучали слова Державного гімну у церкві Введення в Храм Пречистої Діви Марії. Настоятель Храму о. Андрій Павлів відслужив Святкове Богослужіння за мир в Україні, за її чисте безхмарне майбутнє, за здоров’я всіх тих, хто зброєю в руках у ці дні стоїть на захисті наших земель від непрошеного північного ворога. Апогеєм Служби став Церковний гімн «Боже, великий, єдиний».
Основні заходи відбувалися після обіду. Спочатку о. Андрій відслужив молебень до Пречистої Діви Марії біля пам’ятного знака, встановленого на честь Героїв Небесної сотні та полеглих українців на Сході України.

А потім в парку, де щорічно проводяться державні дійства, вже була цікава концертна програма і «Козацькі забави».
Цікаво вели програму ведучі Буняк Віталій і Муц Дмитро. Під звуки козацького маршу були запрошені козацькі чоти, покладено квіти до пам’ятних знаків, що знаходяться у нашому селі.
Різноманітними і веселими були конкурси для козаків: «Втеча із полону», «З’їдання кулішу», «Підняття гирі та штанги», перекочування колеса та багато ін..
Глядачів розважали наші сценічні аматори: квартет «Плакуча верба», фольклорний колектив «Золота Липа», дитячий колектив «Україночки», сольні виконавці. У їх виконанні звучали народні пісні, пісні про Україну, про кохання. Кілька пісень прозвучало у виконанні запрошених гостей: фольклорного ансамблю із сусіднього села Підгір’я. На закінчення було проведено нагородження чот за перемогу і участь у забавах.
Щира вдячність і дяка тим, хто належним чином приклався до підготовки і проведення свята: Директору НД с. Шпиколос Муц Марії Володимирівні та Художньому керівникові НД Гуляк Надії Федорівні. Після закінчення свята в парку біля клубу проводилася святкова українська дискотека, в якій брали участь і діти, і дорослі.
  Богдан Муц

Залишити відповідь

Next Post

Завершено фінансування виплати пенсій за серпень

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області повідомляє, що 25.08.2016 року відповідно до графіку виплати пенсій завершено фінансування виплати пенсій за серпень місяць 2016 року по Золочівському та Перемишлянському районах. Потреба коштів на зазначені цілі склала: – по Золочівському районі – 27,9 млн.грн.; – по Перемишлянському районі – 17,8 […]