День народження смайла

19 вересня 1982 року в 11:44 ранку Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення. У цьому повідомленні він запропонував інтернет-користувачам під час спілкування в мережі використовувати послідовність символів – “:-)” – як маркер для жартівливих повідомлень. Свій вибір вчений пояснив тим, що цей значок схожий на усміхнене обличчя.

Проте одна з перших спроб використання топографічних конструкцій для вираження емоцій була зроблена ще у 1881 р. редакцією американського гумористичного журналу “Puck.” В 1953 р. Смайлики з’являються на шпальтах газети “Нью-Йорк Гералд Трибюн” (англ.“New York Herald Tribune”), де їх використали у рекламі художнього фільму “Lili”. Масштабна експансія смайликів у друкованому тексті почалася з виникненням Інтернету. За короткий проміжок часу Інтернет-спільнота успішно адаптувала певні символи через їхню простоту та легкість написання, адже їх можна зобразити топографічними знаками, що розміщені на клавіатурі. Смайлики увійшли до графічно-стилістичного атрибуту етикету.

За матеріалами: dilovamova.com, Вікіпедія.

Залишити відповідь

Next Post

Перший в світі програмований електронний комп'ютер важив 30 тонн

Цікаво знати, що 14 лютого 1946 року в Америці був запущений перший у світі реально програмований електронний комп’ютер ENIAC. ENIAC важив 30 тонн і складався з 18 тисяч електронних ламп. ENIAC у порівнянні з сучасним ПК був просто черепахою – його швидкодія була всього 5 000 операцій в секунду. Комп’ютер […]