День бухгалтера

День бухгалтера України — професійне свято, яке відзначається щорічно 16 липня.

Дата свята вибрана не випадково – цього дня в 1999 році був прийнятий Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

У всі часи професія бухгалтера користувалася пошаною і повагою, оскільки хороший облік – це основа ухвалення правильних рішень і успіху всієї справи.

Слово «бухгалтер» походить від двох німецьких слів. Перша його складова – це слово «buch», що перекладається як книга, а друга – «halten», тобто тримати.
Вся справа в тому, що колись давно бухгалтера всі здійснені фінансові операції записували до книги бухгалтерського обліку, а от на сьогоднішній день вони оптимізують фінансову діяльність підприємства, стежать за станом його рахунків і за своєчасністю проведення всіх фінансових операцій, переважно використовуючи для цього комп’ютер.
Доречі, професія ця існує вже кілька століть. У 1494 році італійський монах-вчений Фра Бартоломео де Пачолі опублікував книгу, в якій було доступно розтлумачено, в чому ж полягають найпростіші бухгалтерські операції, які щодня проводять купці та інші торгаші. Саме так і були винайдені основи бухгалтерського обліку.
На сьогоднішній день, крім дебету, кредиту та балансу, існує ще безліч різних операцій, а професія бухгалтера з часом набула надзвичайну значущість в очах суспільства.
Тож вітаємо бухгалтерів з професійним святом.

Залишити відповідь

Next Post

На дорозі Київ — Одеса через дощі виник зсув ґрунту та автотраси (відео)

На дорозі Київ — Одеса, біля села Троїцьке, Подільського району внаслідок інтенсивних дощів виник зсув ґрунту та деформації дорожнього покриття. Про це інформують у  Міністерстві інфраструктури України. Наслідки зсуву ґрунту на ділянці Київ — Одеса в Одеській області буде усунуто до 3 серпня. “На автомобільній дорозі М-05 Київ — Одеса, […]
Зсув