День бухгалтера

День бухгалтера України — професійне свято, яке відзначається щорічно 16 липня.

Дата свята вибрана не випадково – цього дня в 1999 році був прийнятий Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

У всі часи професія бухгалтера користувалася пошаною і повагою, оскільки хороший облік – це основа ухвалення правильних рішень і успіху всієї справи.

Слово «бухгалтер» походить від двох німецьких слів. Перша його складова – це слово «buch», що перекладається як книга, а друга – «halten», тобто тримати.
Вся справа в тому, що колись давно бухгалтера всі здійснені фінансові операції записували до книги бухгалтерського обліку, а от на сьогоднішній день вони оптимізують фінансову діяльність підприємства, стежать за станом його рахунків і за своєчасністю проведення всіх фінансових операцій, переважно використовуючи для цього комп’ютер.
Доречі, професія ця існує вже кілька століть. У 1494 році італійський монах-вчений Фра Бартоломео де Пачолі опублікував книгу, в якій було доступно розтлумачено, в чому ж полягають найпростіші бухгалтерські операції, які щодня проводять купці та інші торгаші. Саме так і були винайдені основи бухгалтерського обліку.
На сьогоднішній день, крім дебету, кредиту та балансу, існує ще безліч різних операцій, а професія бухгалтера з часом набула надзвичайну значущість в очах суспільства.
Тож вітаємо бухгалтерів з професійним святом.

Залишити відповідь

Next Post

Зміни до Порядку обліку платників

З 06.06.2014 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462 “Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів”, яким передбачається: – щоденне оприлюднення на єдиному державному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та […]