Делегація від Золочівщини побувала на семінарі “Проблеми і завдання збереження дерев’яної сакральної архітектури Львівщини”

Сьогодні, 25 травня 2011 року, делегація від Золочівського району, під керівництвом голови Золочівської райдержадміністрації Ярослава Окрепкого, взяла участь у загальнообласному науково-методичному семінарі “Проблеми і завдання збереження дерев’яної сакральної архітектури Львівщини”. У склад делегації також увійшли священики та голови місцевих рад району.

Організаторами семінару виступили постійна комісія з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської облради, управління охорони історичної та культурної спадщини Львівської ОДА, кафедра реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУ «Львівська політехніка» за підтримки Національного комітету ІКОМОС.

Відкривали семінар голова Львівської обласної держадміністрації – Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної ради – Олег Панькевич та проректор НУ «Львівська Політехніка» – Володимир Павлишин з благословенням Владик.

Щодо протипожежних заходів збереження дерев’яних церков виступив начальник управління з питань наглядово-профілактичної діяльності Головного управління МНС України у Львівській області – Орест Галанько. Про досвід у збереженні  та охороні дерев’яної сакральної архітектури у Польщі поділилися заступник директора Національного інституту спадщини Маріуш Чуба та спеціаліст Національного інституту спадщини Єжи Шалигін. Всі розповіді були ілюстровані слайдами.

З темою «Завдання держави у збереженні деревяних церков» дуже цікаво виступив директор Львівської галереї мистецтв, Герой України Борис Возницький. Завідувач кафедрою НУ «Львівська політехніка» проф. Микола Бевз поділився своїми баченнями про  збереження та реставрації дерев’яних храмів, серед них – повна інвентаризація святинь, створення ефективних систем охорони та проведення реставраційних робіт. Цікавим був виступ заступника голови Державної служби з питань національної культурної спадщини – Володимира Печерського, де було наголошено на тому, що найбільше пам’яток дерев’яної сакральної архітектури збережено у нас на заході України, у той же час як на сході України храми було знищено ще за часів Радянської влади. З темою «Тривимірне сканування в реставрації об’єктів сакральної спадщини» виступив директор ТОВ «Центр САПР» – Юрій Музичук, наголосивши на тому, що лазерне сканування дає точну просторову фіксацію об’єкту станом на момент сканування, можна уникнути затратного процесу польового вимірювання, навіть проведення екскурсій. На завершення семінару виступив голова Львівського обласного відділення Українського товариства охорони пам’яток історії культури – Андрій Салюк, де розповів про участь громадян і громадських організацій у збережені культурної спадщини.
Довідка: У Львівській в області  є унікальні пам’ятки дерев’яної сакральної архітектури – 490 церков та 207 дзвіниць. На Золочівщині збереглося 26 дерев’яних церков, з них: пам’яток національного значення 11, пам’яток місцевого значення 15.

Next Post

Підсумки 2010-2011 навчального року у школах Львівщини

Як повідомляє прес-служба ЛОДА у 2010-2011 навчальному році завершують навчання 15 тис. випускників 11-х класів та 30 тис. випускників 9-х класів. Кількість випускників 11-х класів зменшилась на 20%. Основною причиною є перехід 10 років тому  з трирічної на чотирирічну початкову школу. Цього року учні Львівщини мали високі показники  участі у  […]