Делегація золочів’ян вшанувала пам’ять жертв трагедії села Павлокома

3 березня 2018 року, у селі Павлокома на Ряшівщині, Польща, відбулися скорботні заходи із вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року.

Делегація золочів’ян, серед яких о. Михайло Сукмановський із дружиною Оксаною та голова Золочівської РДА Володимир Недзельський, також відвідали Польщу і взяли участь у поминальних заходах. У заходах взяли участь Міністр закордонних справ Павло Клімкін, голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, члени громадських організацій та делегації із різних областей України. Загалом було понад тисячу осіб.

Розпочали вшанування загиблих із виконання Державного Гімну України. Провели поминальне Богослужіння, потім до пам’ятного хреста поклали вінки та квіти. Після цього, відбулося скорботне віче.

Довідково: Трагедія села Павлокоми — винищення 1—3 березня 1945 року нерозформованим відділом польської Армії Крайової під керівництвом поручника Юзефа Бісса на псевдо «Вацлав» разом з групами з навколишніх польських сіл українського мирного населення села Павлокома. Українське село Павлокома розташоване у долині Сяну, на правому його березі, за 40 кілометрів на захід від Перемишля (нині це в Динівській гміні Підкарпатського воєводства Республіки Польща).

Залишити відповідь

Next Post

Наживо: вшанування пам`яті Михайла Вербицького у Польщі

4 березня, минає 203-та річниця з дня народження творця музики Державного Гімну – Михайла Вербицького. Урочистості розпочалися зі Святої Літургії у місцевому храмі села Хотинець. Опісля, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва. У каплиці-пантеоні, де похований видатний українець вшанували пам’ять та […]