Делегація із Золочівщини вшанувала пам’ять вбитих в 1944 році мешканців с. Сагринь (Польща)

8 липня 2018 року делегація жителів Золочівщини відвідала Польщу. Тут відбулися заходи зі вшанування пам’яті невинно убитих в 1944 році мешканців села Сагринь. Участь у заході взяли жителі Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини.

У межах вшанування відбулось офіційне відкриття Меморіалу пам’яті українців, які загинули у 1944 році у селі Сагринь. Участь у заході також взяв Президент Петро Порошенко, представники влади Львівщини.

(На фото представники делегації Золочівського та Перемишлянського районів).

Довідково:
Різанина в Сагри́ні — акція зі знищення місцевого українського населення польськими бойовиками, що сталася 10 березня 1944 у селі Сагринь (пол. Sahryń, Грубешівський повіт, Люблінське воєводство, нині Польща). Спланована та проведена бойовиками (у кількості 800 осіб) польської Армії Крайової та Батальйонів Хлопських під командуванням Станіслава Басая (псевдо «Рись»). Батальйони хлопські (БХ) були організовані з колоністів та поляків навколишніх сіл колоністом з колонії Ґурки Станіславом Басаєм.

Під час знищення поляками Сагриня було убито і закатовано, за одними даними, понад 800 українців (М.Микитюк, А.Крамик), за іншими — 1240 (В. Притула), в тому числі понад 100 дітей. На сагринському кладовищі споруджено пам’ятник, на якому викарбувані прізвища 660 українців, які вдалось встановити.