Декларації з лікарями підписали 64 % від населення Золочівського району

З квітня 2018 року в Україні в рамках медичної реформи проходить офіційна кампанія з підписання декларацій з лікарями, що надають первинну медичну допомогу (педіатрами, терапевтами, лікарями загальної практики-сімейними лікарями). Декларація – це форма заяви, якою пацієнт повідомляє, що обрав саме цього лікаря і цей лікувальний заклад.

У компетенцію лікаря, що надає первинну медичну допомогу входить – спостереження за здоровою дитиною чи дорослим пацієнтом, ведення хворих з гострими та хронічними захворювання ми, скерування на лабораторні та інструментальні обстеження, проведення профілактичних щеплень, виявлення факторів ризику до розвитку захворювань, виписування рецептів , в тому числі по програмі “Доступні ліки”, видача потрібної довідки, листка непрацездатності, скерування для проходження медико-соціальної експертизи та медичного огляду, за потреби – скерування до інших спеціалістів.

Якщо лікар у відпустці чи підвищує кваліфікацію перебуваючи на курсах, допомогу пацієнту буде надавати інший лікар, який працює в тому ж лікувальному закладі.

В процесі реорганізації Золочівської центральної районної лікарні Золочівська поліклініка перейменована в центральну амбулаторію КНП «Золочівська ЦРЛ».

На сьогоднішній день лікарі центральної амбулаторії КПН «Золочівська ЦРЛ» забезпечені електрокардіографами, глюкометрами, отоофтальмоскопами, таблицями для вимірювання гостроти зору, а також швидкими тестами для якісної діагностики ВІЛ, гепатиту В та С та тестами на вагітність. Завдяки цьому безпосередньо в кабінеті лікаря можна пройти певні обстеження.

Лабораторія центральної амбулаторії отримала новий гематологічний аналізатор крові. Прилад забезпечує просте та швидке вимірювання параметрів крові у мінімальному об’ємі проби. Це значно полегшує і пришвидшує роботу лікаря-лаборанта та підвищує ефективність роботи лабораторії .

З 01.04.2019р. урядова програма «Доступні ліки» реалізується у новому сучасному форматі – електронний рецепт, замість паперового. Для того, щоб отримати ліки для лікування хронічних захворювань (бронхіальна астма, захворювання серцево-судинної системи, цукровий діабет) пацієнт повинен звернутися до того лікаря, з яким він підписав декларацію. Лікар у свою чергу в електронному форматі згенерує е-рецепт і медична інформаційна система надішле на мобільний телефон пацієнта номер рецепта і код підтвердження. В разі відсутності у пацієнта мобільного телефону в момент виписки рецепта, лікар видрукує паперовий варіант. Щоб отримати виписані ліки, пацієнт звертається до аптеки, що уклала угоду з НСЗУ де повідомляє фармацевту номер рецепта, що вказаний у смс-повідомленні чи на паперовому варіанті.

На сьогоднішній день декларації з лікарями підписало 44843 людини, що становить 64 % від населення району, яким гарантується надання якісної та безкоштовної первинної медичної допомоги.

З метою більшого охоплення пацієнтів підписанням декларацій, з подальшим наданням йому первинної медичної допомоги створюються мобільні бригади лікарів, які проводять виїзди в населені пункти району, в яких жителі є найменш активними.

На сьогоднішній день вже є лікарі, які набрали необхідну кількість декларацій – це Ханенко І.В., Ковалик І.З., Дуда О.Т., Тершовчин М.І., Копець В.В., Копець М.І., Тершовчин Н.Т.

Найближчим часом буде впроваджено електронний запис на прийом до лікаря, що дозволить уникнути черг під кабінетами.

Вибір лікаря — індивідуальний і суб’єктивний процес, адже у кожного критерії вибору різні, проте не варто з ним затягувати. Запрошуємо всіх, хто ще по тій чи іншій причині не встиг підписати декларацію з лікарем визначитися з своїм вибором та оформити угоду, адже це гарантує вам якісну і безкоштовну первинну медичну допомогу.
Підписання декларації не є запорукою здоров’я , а лише можливістю отримати вчасну допомогу, рекомендацію, пораду від лікаря якому довіряєш, адже маєш можливість зателефонувати безпосередньо до нього.

Завідувач центральною амбулаторією
КНП «Золочівська ЦРЛ» Найда Ірина Юріївна

Залишити відповідь

Next Post

Робота: потрібен водій-монтажник

На роботу потрібен водій-монтажник. Деталі по тел.: 0677793834 (з 9 до 17 год). Поділіться цим у соцмережах: