Де можна дізнатися про свій страховий стаж та як він впливає на розмір пенсії ?

pensjneЗ 1 січня 2004 року Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” замість “трудового стажу” введено термін “страховий стаж” – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність розміру пенсії від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески. Для зарахування до страхового стажу одного робочого місяця в повному розмірі сума сплачених щомісяця внесків має бути не меншою за мінімальний страховий внесок, обчислений із мінімальної заробітної плати. Відтепер важливо не тільки скільки років людина працювала, а й протягом якого періоду вона сплачувала страхові внески до Пенсійного фонду і з якого заробітку сплачувались ці внески.
Також, однією з головних і найважливіших умов соціального страхування, яка стосується включення періодів трудової діяльності кожної людини до її страхового стажу, є щомісячна сплата роботодавцями єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів Державної фіскальної служби України.

Як та де можна отримати інформацію про заробітну плату та чи сплачує роботодавець за найманого працівника внески?
Відомості про заробітну плату та сплачені страхові внески зберігаються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування України. Усі дані персоніфіковані.
Раніше, кожного разу, коли ви хотіли отримати інформацію про сплачені страхові внески, треба було особисто звертатись до будь-якого органу Пенсійного фонду України. Сьогодні сучасні інформаційні технології дозволяють спростити таку процедуру. Треба лише зареєструватись користувачем веб-порталу Пенсійного фонду України. Доступ до інтернет-ресурсів дозволить вам (стосовно себе) отримати інформацію з Державного реєстру застрахованих осіб про суми заробітку, з яких сплачено єдиний внесок та про періоди зарахування вам страхового стажу. Принциповою відмінністю від попередніх форм інформування Пенсійним фондом через Інтернет є той факт, що Веб – портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних. Для того, щоб стати користувачем Веб – порталу електронних послуг необхідно звернутись до органів Пенсійного фонду України за місцем проживання і написати заяву, згідно якої вам буде призначено особистий код для реєстрації.
За додатковою інформацією звертайтесь в управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі за адресою м. Золочів вул. Валова,4 або за телефонами 7-06-03, 4-32-06

Відділ ведення електронних реєстрів та
підтримки аналітичних систем

Залишити відповідь

Next Post

Учасник конкурсу “Таланти Золочівщини-2015” Андрій Наливайко (відео)

Андрій Наливайко із села Підлипці, Золочівського району. Студент Золочівського коледжу Львівського національного аграрного університету. Андрій мріє співати на великій сцені. Пісня: Ти моя Україна. Слова: О. Ткач. Музика: Назарій Яремчук. Виконує: Андрій Наливайко. Таланту, що стане фіналістом цього проекту «Золочів.нет» подарує безкоштовну зйомку кліпу, диплом переможця та цінні подарунки від […]