ДБР відкрило перші кримінальні провадження

Слідчі Державного бюро розслідувань відкрили перші кримінальні провадження: за фактом можливого отримання неправомірної вигоди та за фактом можливого отримання неправомірної вигоди у великих розмірах працівниками правоохоронних органів (ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України). Про це заявив під час брифінгу Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба, інформує прес-служба ДБР.

Він повідомив, що 27 листопада 300 слідчих Державного бюро розслідувань розпочали роботу. При цьому він уточнив, що одночасно запрацювали центральний апарат та сім територіальних управлінь Бюро, які поширюють свою діяльність на всю Україну.

При цьому Р.Труба підкреслив, що Генеральна прокуратура України не буде передавати провадження до ДБР: «Слідчі Генеральної прокуратури мають час на завершення існуючих проваджень – його досить, щоб зібрати докази та передати справи в суд».

Водночас, Директор Бюро звернув увагу, що ДБР починає працювати без оперативних підрозділів:

«У діючому Законі України «Про Державне бюро розслідувань» є технічна помилка – серед переліку посад працівників ДБР немає оперативного працівника. Через це ми не можемо оголосити конкурс та створити відповідні підрозділи. На жаль, з травня цього року Верховна Рада не повертається до внесення змін до діючого закону».

Р.Труба повідомив, що будуть залучатися оперативні підрозділи інших правоохоронних органів: «ДБР стає залежним від своїх колег, які нам підслідні. Я не буду давати цьому оцінку, але переконаний, що ми власними силами маємо здійснювати всі оперативно-розшукові дії та відповідати за свою роботу».

Нагадаємо, що 27 листопада – день початку роботи Державного бюро розслідувань.

Залишити відповідь

Next Post

На Львівщині до семи років ув’язнення засудили Інтернет-шахрая

Городоцькою місцевою прокуратурою підтримувалось державне обвинувачення у суді стосовно раніше неодноразово судимого за злочини проти власності 29-річного жителя м. Городок, який вчинив 11 епізодів кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.2,3 ст.190 КК України (шахрайство, вчинене повторно у великих розмірах). Про це інформує прокуратура Львівщини. “Упродовж вересня 2016 року – лютого 2017 року, […]