Дані щодо захворюваності на кір у Золочівському районі

Цього року, за 10 місяців, у Золочівському районі зареєстровано 120 випадків захворювань на кір, з них – 89 дітей  і 31 дорослий.  Із цих 120 людей, які захворіли на кір, 57 – проліковані були у інфекційному відділенні  Золочівської центральної районної лікарні. Про це “Золочів.нет” повідомила заступник головного лікаря з медичної частини Золочівської ЦРЛ Кубішин Тетяна Зіновіївна.

Іншої профілактики кору, як щеплення, не має. Рахується, що безпечним є два щеплення від кору (в 12 місяців та в 6 років). Люди, які мають щеплення, як правило не хворіють, а якщо й хворіють, то вони переносять кір більш легше. Пройти вакцинацію можна у Золочеві в Амбулаторії групової практики (дитяча консультація) і у Центральній амбулаторії (поліклініка).  На даний час є достатня кількість вакцини.

Довідка:
Кір (лат. morbilli; англ. measles / rubeola) — антропонозна інфекційна хвороба, яку спричинює вірус з роду Morbillivirus. Характеризується вираженою автоінтоксикацією, гарячкою, запальними явищами з боку дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини (плями Копліка) і папульозно-плямистим висипом на шкірі. Це одне з найбільш заразних вірусних захворювань, його індекс контагіозності наближався до 100 % у довакцинальний період, найбільш сприятливими до кору є діти, тому відносять хворобу нерідко до так званих дитячих інфекційних хвороб. Кір спричинює істотне зниження імунітету, тому хворі на кір чутливі до іншої бактеріальної інфекції, яка призводить до ускладнень.

Пропорційно тяжкості перебігу можуть розвиваються ускладнення:
✓Середній отит — найчастіше ускладнення у молодому віці.
✓Бактеріальний бронхіт.
✓Ларингіт, який часто у дітей ускладнюється несправжнім крупом.
✓Пневмонія. У підлітків і дорослих вона є бактеріальною, тоді як у маленьких дітей, що не отримали пасивний імунітет від матері, можливий розвиток смертельної первинно вірусної пневмонії.
✓Енцефаліт — приблизно у 1 з 1000 хворих на кір розвивається енцефаліт, який має тяжкий перебіг. Смертність сягає 40 %, або по видужанню у хворого залишаються серйозні неврологічні наслідки.