Cпрощення процедур адміністрування та сплати податків і зборів, митних платежів – пріоритет у роботі Міндоходів Україн

Незабаром, 24 грудня 2013 року, виповницься рік з дня створення Міндоходів України. За один рік два відомства – Державна податкова служба і Державна митна служба – провели адміністративну реформу та об’єднались в Міністерство доходів і зборів України. Жодних незручностей платники не відчули.
Пріорітетом в роботі відомста стало вдосконалення податкових і митних сервісів, створення комфортних умов для ведення бізнесу, сприяння залученню інвесторів до кожного регіону, а це запорука стабільних надходжень до бюджетів усіх рівнів.
Робота Золочівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області направлена на розвиток та зміцнення партнерських відносин з представниками бізнесових структур району. Співпраця з платниками податків на засадах довіри та взаємодопомоги, покращення якості їх обслуговування, зниження адміністративного тиску, сприяють наповненню бюджетів та забезпеченню соціального захисту громадян. Так, з початку 2013 року місцева казна Золочівщини поповнилася платежами на суму 55587,9 тис. грн.., що на 7870,9 тис.грн. більше в порівнянні з минулим роком. Основними джерелами надходжень місцевого бюджету стали: податок на доходи фізичних осіб -37950,4 тис.грн., плата за землю – 6077,7 тис. грн., єдиний податок- 4890,9 тис.гривень.
Отримання адміністративних послуг, консультацій, ознайомлення з новинами податкового, митного законодавства, інша довідкова інформація, а також роз»яснення законодавства під час проведення практикумів, «гарячих ліній» – це ряд послуг, якими кожен платник може скористатися в Центрі обслуговування платників Золочівської ОДПІ. З початку року Центром надано понад 34 тисячі послуг, з них 15603 – послуги з приймання податкової звітності та звітності з єдиного внеску, 5398 – видача дозвільних документів, довідок , реєстраційних номерів облікової картки платника податків, 2157- надання консультацій платникам та інші.
2013 рік став роком запровадження електронних сервісів у роботі Міністерства доходів і зборів України як у митній, так і податковій сферах. Фахівці Міністерства постійно працюють над зменшенням податкового навантаження та підвищенням якості податкового, митного сервісу . З цією метою на офіційному веб-порталі Міндоходів України розміщено чимало електронних сервісів, за допомогою яких платники можуть знайти багато корисної інформації. А це – «Єдина база податкових знань» , «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» ,«Реєстр платників ПДВ», «Анульовані свідоцтва платників ПДВ», «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку» «Пульс податкової» , «Електронний кабінет платника» та інші.
Переваги електронних сервісів та дистанційного спілкування платників з Міндоходів – це зниження проявів корупції, комфорт та простота для платників. Ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України. З 01 листопада 2013 року продовжено термін дії електронних ключів до 2-х років.
З метою спрощення адміністрування податків , зборів , платежів Міністерством доходів і зборів України прийнято ряд нормативних документів, які з 2014 року значно полегшать умови започаткування та ведення бізнесу. Так , з 01 січня набере чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» від 24.10.2013 р. №657-VІІ, відповідно до якого новозареєстрований суб’єкт господарювання може бути добровільно зареєстрований платником ПДВ чи єдиного податку одразу після його державної реєстрації в автоматичному режимі без відвідування органу Міндоходів. Свідоцтво платника податку на додану вартість та єдиного податку буде замінено випискою з реєстру платників податку на додану вартість та реєстру платників єдиного податку. Реєстри таких платників будуть розміщені на суб-сайті Міндоходів, з яких можна буде отримати інформацію як про власну реєстрацію платником податків, так і про свого контрагента.
Також з нового року запроваджується сервіс «електронна перевірка», яким можуть скористатися платники єдиного податку. Для цього достатньо буде повідомити територіальний орган Міндоходів про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів до її проведення. Така форма контролю заощадить час платників, мінімізує контакт суб»єкта господарюваня та котролюючого органу.
Робота Міндоходів України й надалі буде спрямована на вдосконалення податкових та митних сервісів, розвитку партнерських стосунків з громадянами та бізнесом.

Інформаційно-комунікаційний сектор

 

Залишити відповідь

Next Post

Свято Миколая є особливо бажаним для дітей

За традицією, в ніч з 18 на 19 грудня Св. Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх під подушку. Серед дітей на західній Україні встановилася традиція писати Св. Миколаєві листа, у якому дитина вказує, що хорошого та поганого вона вчинила протягом року, і просити про подарунки. Доказів про життя Святого […]