За останні кілька років в Україні значно зросла кількість компаній, які пропонують своїм клієнтам участь у програмах лояльності. Ці програми являють собою маркетингову тактику, спрямовану на заохочення постійних покупок товарів або послуг бренду. Стимулювання повторних покупок та розширення клієнтської бази – головні завдання, які вирішують підприємці за допомогою програм лояльності. Та чи завжди це вигідно для бізнесу?
Які помилки часто допускають при запуску нової програми лояльності
Програми лояльності – це як будівництво будинку. Необхідно закласти міцний фундамент, ретельно продумати план і використовувати якісні матеріали, щоб отримати стійку та довговічну конструкцію.Тому ще на етапі задуму варто все врахувати і уникати таких помилок:
- Не визначити потреби цільової аудиторії. Згідно з даними на сайті kp.ua українці все частіше шукають можливість заощадити і тому нова програма лояльності може бути цікавою більшості потенційних клієнтів.
- Не закласти в бюджет кошти на просування вашої пропозиції.
- Не дослідити ринок існуючих пропозицій. Ознайомитися з особливостями програм лояльності популярний інтернет магазинів, а також дізнатися які промокоди вони пропонують своїм клієнтам можна на Emporium.
Головні аспекти вдалої програми лояльності
Багато компаній припускаються типових помилок, які руйнують їхні шанси на успіх. На що варто звернути увагу ще на етапі формування програми лояльності:
- умови участі та система бонусів повинні бути чіткими та зрозумілими, щоб не відлякувати клієнтів;
- програма лояльності повинна пропонувати цінні та бажані бонуси, які мотивують клієнтів до участі;
- персоналізовані винагороди та пропозиції, засновані на інтересах клієнта, роблять програму більш привабливою;
- має поширюватись інформація про переваги програми, відсутність нагадувань та оновлень роблять її невидимою для клієнтів;
- аналіз даних про поведінку клієнтів допомагає вдосконалювати програму та адаптувати її до потреб аудиторії;
- програма лояльності повинна бути гнучкою, щоб швидко реагувати на зміни ринку та вподобання клієнтів.
Для наочності можна скористатися формулами, які допоможуть визначити чи принесе акція бажаний результат. Шукаючи коефіцієнт лояльності варто скористатися такою формулою: L = C ÷ (A × F × M). Щоб було простіше можна одразу підставити цифри:
- Загальні витрати на програму (C) = 20,000 грн.
- Середній чек (A) = 700 грн.
- Частота покупок (F) = 8 разів на рік.
- Середня маржа (M) = 25% (або 0.25).
Тоді ми отримуємо 20 000 ÷ (700 × 8 × 0,25) = 14,28. Це означає, що клієнт має зробити понад 14 покупок за певний період, наприклад рік. Якщо ваші реальні клієнти не бувають так часто у вашому магазині, то варто переглянути умови програми лояльності або суму витрат на неї. В іншому випадку цей задум лише принесе збитки вашому бізнесу.
Які вигоди може принести правильно спланована програма лояльності:
- клієнти, які беруть участь у програмах лояльності, частіше повертаються за повторними покупками. Це може призвести до значного зростання продажів та доходів;
- пропозиція бонусів та інших стимулів може зацікавити нових людей спробувати ваші продукти або послуги;
- клієнти, які відчувають себе цінними та шанованими, з більшою ймовірністю залишаться вірними вашому бренду. Програми лояльності можуть допомогти вам створити міцні стосунки з клієнтами;
- учасник програми лояльності, частіше витрачає більше грошей за одну покупку. Це може призвести до збільшення середнього чека загального доходу від продажів;
- програми лояльності можуть допомогти вам збирати цінні дані про ваших клієнтів. Ці дані можна використовувати для покращення ваших маркетингових зусиль, розробки нових продуктів та послуг, а також для кращого розуміння потреб ваших клієнтів.
Програми лояльності – це потужний інструмент, який може допомогти вам досягти успіху. Але експерти Emporium радять йдіть до нього з розумом, не поспішаючи, щоб не наробити помилок. Ретельне планування та зважений підхід гарантують вигоду не тільки клієнту, але й бізнесу.