Чи кинуть українці палити?

За три роки кількість курців в Україні зменшилася на 1,5 млн. У 2008 році згубну звичку мали 10,1 млн. українців. У 2011 — 8,6 млн.”, – такі дані озвучила прес-служба Міністерства охорони здоров’я, пославшись на інформацію Держкомстату. “Порівнянно з попередніми роками, почали рідше діагностувати хронічний бронхіт та емфізему легень. Захворюваність вдалося знизити на 18%”, – стверджують медики.

“Мало того, що у нас є епідемія туберкульозу, підвищена захворюваність на рак легень, який діагностується на пізніх стадіях, погана екологія, так ми ще й травимо себе тютюном! Діти починають палити у 5-6 класі і стають хронічними курцями у призовному віці, – каже лікар-пульмонолог консультативної поліклініки Львівської обласної клінічної лікарні Оксана Боржієвська. – В Україні діє заборона на тютюнопаління у громадських закладах, та хто у нас дотримується закону? Навіть якщо приставати до кожної установи правоохоронців, народ як курив, так і буде курити. Просто будуть ховатися, щоб штраф не платити. Які аргументи не наводь — не подіє. Людина не може раптово кинути ні пити, ні палити. Треба попереджати про небезпеку тих, хто тільки планує взяти цигарку до рук. Це — ефективніше, ніж читати нотації затятим курцям”.

У Верховній Раді пропонують вести максимальні відпускні ціни на тютюнові вироби, через що цигарки найближчим часом можуть подорожчати на 15%. «Найдієвішими способами боротьби за здоров’я громадян є три речі: підвищення вартості сигарет, повна заборона реклами і заборона паління у громадських місцях. У 2009 році, коли ми домоглися істотного зростання акцизу, це істотно відбилося на рівні споживання тютюну. Зараз тютюнові компанії платять близько 16 млрд. гривень акцизного збору до державного бюджету. Питання підвищення акцизу на тютюнові вироби буде ще не раз підніматися в Раді…”, – переконана народний депутат від фракції “Наша Україна — Народна самооборона” Леся Оробець.

Джерело: ВЗ.

Залишити відповідь

Next Post

Кожен може отримати знижку на податки

В Україні кожен громадянин має право на податкову знижку, проте про таку можливість мало хто знає. Для прикладу, якщо дитина навчається у виші на платному відділенні – можна повернути частину витрачених коштів. Студент, який працює і отримує легальну зарплату, може звернутись до податкової і повернути 10% від вартості навчання. Заповнювати […]