Чи існують зелені та сині троянди: правда і міфи

зелені та сині троянди

Троянди — безперечні королеви серед квітів, символ кохання, ніжності та краси. Але чи існують у природі зелені та сині троянди, які часто зустрічаємо у букетах або на фото в інтернеті? Давайте розберемось.


Зелені троянди — міф чи реальність?

Так, зелені троянди існують, але в трохи іншому вигляді, ніж можна уявити. Це не яскраво-зелені квіти, а сорти з зеленуватим відтінком пелюсток. Найвідоміші з них:

  • Green Tea — світло-зелена троянда з ніжним ароматом.
  • Lemonade — кремово-зелений відтінок із легким жовтуватим відтінком.
  • Greensleeves — декоративна троянда з оригінальним салатовим кольором.

Такі квіти є результатом селекції, і їх активно вирощують для флористики. Справжньо-зеленого пігменту, як у листя, у пелюстках троянд немає, але певні сорти наближаються до цього кольору.


Сині троянди — краса, створена людьми

На відміну від зелених, синіх троянд у природі не існує зовсім. У троянд відсутній ген, який відповідає за синій пігмент (дельфінідин). Усі “сині” троянди, які ви бачите в магазинах, — це або:

  • Білі троянди, пофарбовані барвником, шляхом занурення стебла у воду з синім кольором;
  • Гібриди або генетично модифіковані квіти, як наприклад, знаменитий сорт Applause, створений японськими вченими з компаній Suntory і Florigene.

Ці сині троянди мають фіолетово-синюватий відтінок, але не глибокий блакитний, як, скажімо, у васильків.


Отже, висновок:

  • Зелені троянди — існують, але мають більш ніжно-зелений або салатовий колір.
  • Сині трояндине є природними, їх або фарбують, або створюють біотехнологічно.

Обидва типи квітів — популярні у флористиці та використовуються в оформленні весіль, урочистостей, фотосесій та незвичних букетів. І хоча вони не зовсім “природні”, їхня краса не менш вражаюча.

Next Post

Як погода впливає на самопочуття людини

Погода — це не просто розмова на кожен день, а серйозний чинник, що може відчутно впливати на фізичний і психологічний стан людини. Зміни температури, атмосферного тиску, вологості, сили вітру та кількості сонячного світла здатні викликати цілу низку реакцій у нашому організмі. 1. Атмосферний тиск і головний біль Одним із найпоширеніших […]
психолог