Чорнобильський пил на роки опадає

Чорним болем дихнув на нас Чорнобиль. Чорна хмара тривоги висне над світом й донині. А минув від того чорного чорнобильського квітневого дня не один десяток літ. Проте пам’ять людська стійкіша, ніж кілометри хроніки, стоси газетних сторінок, спецвидань і звітів. Пам’ять людська кричить болем…Чорним болем…
27 квітня 2017 року бібліотекарі відділу обслуговування Золочівської ЦРБ ім.І. Франка спільно з бібліотекарем ЗОШ №1 Петрик Н.М. провели вечір-реквієм “Чорнобильський пил на роки осідає”. На зустріч, яка відбулася в читальному залі книгозбірні були запрошені голова районної організації “Союз Чорнобиль України” Гураль Б.О., полковник запасу Шив’яков О.М., ліквідатор Чорнобай Р.І.
Ведучою зустрічі була зав. відділу обслуговування І.І.Джегур.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх жертв чорнобильської катастрофи, які померли за 31 гіркий рік.
Увазі присутніх було запропоновано короткоткометражний фільм “День в історії. Вибух на ЧАЕС” та поетично-музична композиція “На Чорнобиль журавлі летіли”. Поезію читала бібліотекар відділу обслуговування О.М. Кармазин.
Особливо цікавими для присутніх були виступи ліквідаторів наслідків на Чорнобильській атомній електростанції з Золочева, які розповіли про своє перебування в тридцятикілометровій зоні. У своїх виступах вони закликали осмислити уроки і спадщину Чорнобиля для майбутнього.
Гості подарували для користувачів бібліотеки книгу про Чорнобиль і чорнобильців, книгу для тих, хто прагне знати, пам’ятати, співчувати…

Чорнобиль. Пам’ять. Книга спогадів ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції з Львівщини. 1986- Львів: Дизайн-студія”Папуга”, 2016. -232 с.

Не відводьте очей від Чорнобильської катастрофи, бо її жахливі промені просякли усе людство: кого радіацією, а кого – небувалим переляком. Вона ще дуже довго сидітиме у кожному з нас і наших нащадків. Тому чим далі, тим ясніше усім нам треба розуміти: обов’язком усіх держав, усіх народів й надалі має бути щоденний, щосекундний антирадіаційний захист нашої планети, бо матінка-Земля у нас – одна….

Золочівська центральна районна бібліотека ім.І.Франка

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Залишити відповідь

Next Post

Польські націоналісти розібрали пам’ятник воїнам УПА поблизу Перемишля

У селі Грушовичі в Підкарпатському воєводстві Польщі 26 квітня розібрали пам’ятник воїнам УПА, який до цього вже плюндрували вандали. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на перемишльський сайт portalprzemyski.pl. Пам’ятник був споруджений на місцевому цвинтарі 23 роки тому. Село Грушовичі знаходиться поряд із містом Перемишль, де проживає чимала українська […]