Чому собака – найкращий друг людини (відео)

pes Собаки з давніх пір з гідністю несуть заслужене їм почесне звання – перший друг. І донині, серед інших друзів людини, собаки йдуть під номером один. Це настільки вкоренилося у свідомості, що навряд чи якась інша тварина зможе зайняти це місце.

«Все розуміє, тільки не говорить», –  говорять люди. І дійсно, собака здатна розуміти господаря з пів слова, та й не тільки, за словами, по жестах, по інтонації голосу, і навіть за виразом обличчя.

Про собачу вірність і дружбу ходять легенди, їй присвячують вірші та оповідання.

Приручені тисячі років тому, собаки служать нам незамінними помічниками й донині. Захищати, охороняти, шукати, рятувати і просто радувати. Навіть на нашому рівні високих технологій, важко уявити наш світ без цих дивовижних створінь.

Для того, щоб зрозуміти, що допомогло собаці стати першою одомашненною твариною, група шведських генетиків під керівництвом Еріка Аксельссона порівняла геноми 72 псових ссавців, у тому числі 12 вовків з різних куточків світу, і 60 собак з 14 не зв’язаних один з одним порід.

Вчені зіставили геноми і виявили 14 однакових ділянок в ДНК всіх вивчених собак, які сильно відрізнялися від фрагментів геному вовків, виконуючих схожі функції. Більшість таких ділянок знаходилася в генах, які відповідають за розвиток нервової системи.

Це відкриття підтверджує те, що предки собак пережили психологічну “перебудову”, що дозволило їм пристосуватися до життя в суспільстві людей.

На думку генетиків, саме поява мутацій в трьох “крохмальних” генах собак була одним з ключових моментів в історії їх одомашнення.

Дуже важко перелічити всі сфери життєдіяльності людини, де собака грає важливу, а іноді і ключову роль. Собака незамінна в процесі пошуку і порятунку людей з під завалів і після сходу лавин. Важко уявити надійну охорону кордону нашої  країни без цих чотириногих помічників. Собака надійно зможе захистити людину і її помешкання. Не тільки нюх, але і зір зможе замінити людині собака-поводир. Ну і звичайно саме головне це вірний друг готовий на все заради свого господаря, здатний радувати і приносити багато щастя своєму господареві.

Залишити відповідь

Next Post

Вечірня феєрія львівського ретро

16 листопада 2013 року в рамках проекту “Ніч у Львові” у Львівській обласній філармонії (вул. Чайковського, 7) відбудуться два концерти “Вечірня феєрія львівського ретро”. 22.00 – вхід вільний, 23.00 – 10 грн. Виконавці: Лілія Коструба (сопрано) Оксана Савіцька(сопрано) академічний інструментальний ансамбль «Високий Замок» Львів завжди був містом пісенним і музичним. […]