Чому продуктивність ноутбуків із топовою відеокартою в іграх буває низькою?

Вважається, що саме потужний графічний процесор є гарантом високої швидкості ноутбука в сучасних іграх. Загалом це справді так. Але є один показник, про який мало хто знає і який не вказується в характеристиках, але його вплив на продуктивність відеопідсистеми є досить вагомим. Це — TGP, що визначає, скільки теплової енергії генерує відеокарта під час роботи.

Як TGP впливає на продуктивність графічної підсистеми

Відеокарти для настільних ПК розташовані в корпусі, де достатньо простору для їхнього охолодження. Із ноутбуками все не так просто, тому тут велике значення має ефективність тепловідведення.

Він має кількісні показники, TGP (використовується в продукції від NVIDIA) та TBP (відеокарти від AMD), які являють собою ліміт максимальної потужності графічного акселератора. І цей параметр дійсно відчутно впливає на продуктивність оброблення графіки, особливо в іграх.

Раніше у відеокартах вказували показник Max-Q, що свідчив про їхнє оптимізоване енергоспоживання та зменшення тепловиділення. Зараз орієнтуватися потрібно саме на TGP (вказується у ватах), і різниця в різних моделях може бути відчутною.

Скажімо, якщо ви придбали ноутбук із відеокартою RTX 3070 Ti, у якої TGP складає 75 Вт, то він буде повільнішим від такого ж за характеристиками ноутбука зі слабшою відеокартою (наприклад, RTX 3060), якщо TGP у нього 120 Вт.

Отже, якщо вам потрібен швидкий ігровий ноутбук, звертайте увагу на TGP, щоби цей показник не був занадто низьким.

Способи знизити нагрівання відеокарти

Але й важливість якісного охолодження лептопа теж важлива. Сучасні геймерські моделі розраховані на розсіювання 150-250 Вт тепла. Коли TGP відеокарти вища граничного порогу, виникають проблеми з обробленням даних.

Так, якщо TGP GPU складає 150 Вт, а система охолодження розрахована на 200 Вт, у запасі є лише 50 Вт. Але якщо процесор потужний, та ще й розігнаний, то він може з’їдати набагато більше, до 100 Вт. Тому ваш ноутбук за значних навантажень буде працювати повільніше.

Що можна зробити, щоби позбутися проблеми:

  • Використайте андервольтинг процесора, тобто зменшуйте його вхідну напругу. Він буде грітися менше, продуктивність майже не постраждає, а охолодження буде набагато ефективнішим.
  • Те ж саме варто зробити із максимальною частотою CPU. Зменшивши її, ви знизите ризик перегрівання лептопа, хоча й потенціал процесора трохи знизиться.
  • Можна також спробувати зменшити на 5-15% показник Power Limit відеокарти. Може статися, що це вплине позитивно на збалансованість графічної підсистеми.

Усі ці маніпуляції можливо здійснити або через BIOS, або із допомогою відповідних утиліт від сторонніх розробників.

Отже, вибираючи ноутбук, варто орієнтуватися не тільки на «крутість» відеокарти, але й на показник TGP: в однакових моделях вона може бути різною, і ця різниця буває суттєвою.

Next Post

Запрошується на роботу торговий представник

Запрошується на роботу торговий представник на повний робочий день з власним авто (ТМ: Нескафе, Світоч, Торчин, Мівіна, Пуріна).Територія покриття: м. Броди (частина міста) + села; м. Радехів + села; с. Стоснів.Бажано, щоб кандидат не мав проблем із ТЦК (територіальними центрами комплектування).Офіційне працевлаштування. Ставка “на руки” — 19 233 грн. Бонус […]
робота