За минулий рік було оформлено близько 3,05 млн штук електронних договорів ОСЦПВ. Частка Е-полісів в загальному обсязі укладених договорів за 2020 рік склала 37%. І це не кінцева цифра. Адже феномен діджиталізації незворотній. Прогнозується, що поступово процес врегулювання дорожніх пригод за автоцивілкою повністю перейде в режим онлайн. Українцям необхідно прийняти факт прогресу і почати користуватися сучасними послугами не тільки тому, що це зручно, але і тому, що це вигідно для бюджету.
Як розраховується вартість по автоцивілці
Вартість ОСЦПВ залежить від декількох факторів:
- тип транспортного засобу;
- об’єм двигуна ТЗ;
- прописка власника.
Останній пункт грає вагому роль. Тут діє принцип: чим більше місто реєстрації власника, тим більші ризики потрапляння в ДТП. А значить і поліс дорожчий. Наприклад, автоцивілка у Львові обійдеться, в середньому, 700 – 1400 грн для легкового авто з об’ємом двигуна до 1600 см³. Однак, якщо покупку здійснює киянин, то прайс зросте до 1200 – 1500 грн.
Також на ціну впливають пільги, які можуть бути у власника транспорту. Згідно з Законом України, існують категорії громадян, які можуть розраховувати на знижку -50% на страховку:
- Учасники війни;
- Особи з інвалідністю II групи;
- Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (I або II категорії);
- Пенсіонери.
Від покупки страховки повністю звільняються:
- Учасники бойових дій;
- Постраждалі учасники Революції гідності;
- Особи з інвалідністю внаслідок війни;
- Особи з інвалідністю I групи, які особисто керують власним авто;
- Особи, які керують авто, що належить особі з інвалідністю I групи, в її присутності.
Ознайомитись детально можна за посиланням.
Ціна електронної автоцивілки
За довгі роки життя ОСЦПВ українці звикли до паперового бланка. Але виявляється, що це не тільки незручно, але і дорого. Так, зекономити на онлайн-страховці можна з трьох причин:
- Страхові компанії можуть змінювати розмір ставки на Е-поліс в межах 10%. Тобто держава вже на першому етапі дозволяє заощадити кілька десяток гривень водієві.
- СК економить на логістиці, друку та оренді офісу при випуску онлайн-договору. Також виключене втручання страхового агента, комісія якого закладена в ціну страховки;
- Розраховуючи вартість ОСЦПВ в конкретній страховій компанії, клієнт бачить тільки одну ціну. Його ставлять в певні рамки. При виборі ж електронного поліса через агрегатор, людині доступні відразу десятки пропозицій. Що дозволяє зберегти ще, як правило, + 20-35% коштів.
Які ще є плюси в онлайн автоцивілки?
Говорячи про переваги електронного страхування, то вони такі:
- Зручність оформлення. Коли купуєш поліс в офісі страховика, то витрачаєш додатковий час на дорогу, черги та спілкування з фахівцем. При самостійному формуванні договору цього немає. Ви купуєте поліс в будь-якому комфортному місці: вдома, в офісі, в кафе.
- Практичне зберігання. Після оплати поліс висилається на e-mail. Він також підтягується в додаток “Дія”. Тому його не вийде загубити чи забути.
- Гарантія справжності. Таку страховку неможливо підробити. Її номер відразу ж фіксується в загальнодоступній базі Моторно-транспортного бюро України.
Треба відзначити, що на рівні онлайн автоцивілки розвиваються суміжні сервіси. Так, показники використання електронного європротоколу збільшились у 2,5 рази (у 2019 році було оформлено 1620, а у 2020 – вже 4627 штук). Якоюсь мірою це заслуга додатка “Мій поліс”, який дозволяє зареєструвати електронний протокол онлайн. Раніше він був доступний лише через вебсторінку МТСБУ.