Чому електронна автоцивілка дешевша, ніж паперовий її варіант?

За минулий рік було оформлено близько 3,05 млн штук електронних договорів ОСЦПВ. Частка Е-полісів в загальному обсязі укладених договорів за 2020 рік склала 37%. І це не кінцева цифра. Адже феномен діджиталізації незворотній. Прогнозується, що поступово процес врегулювання дорожніх пригод за автоцивілкою повністю перейде в режим онлайн. Українцям необхідно прийняти факт прогресу і почати користуватися сучасними послугами не тільки тому, що це зручно, але і тому, що це вигідно для бюджету.

Як розраховується вартість по автоцивілці

Вартість ОСЦПВ залежить від декількох факторів:

  • тип транспортного засобу;
  • об’єм двигуна ТЗ;
  • прописка власника.

Останній пункт грає вагому роль. Тут діє принцип: чим більше місто реєстрації власника, тим більші ризики потрапляння в ДТП. А значить і поліс дорожчий. Наприклад, автоцивілка у Львові обійдеться, в середньому, 700 – 1400 грн для легкового авто з об’ємом двигуна до 1600 см³. Однак, якщо покупку здійснює киянин, то прайс зросте до 1200 – 1500 грн.

Також на ціну впливають пільги, які можуть бути у власника транспорту. Згідно з Законом України, існують категорії громадян, які можуть розраховувати на знижку -50% на страховку:

  • Учасники війни;
  • Особи з інвалідністю II групи;
  • Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (I або II категорії);
  • Пенсіонери.

Від покупки страховки повністю звільняються:

  • Учасники бойових дій;
  • Постраждалі учасники Революції гідності;
  • Особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • Особи з інвалідністю I групи, які особисто керують власним авто;
  • Особи, які керують авто, що належить особі з інвалідністю I групи, в її присутності.

Ознайомитись детально можна за посиланням.

Ціна електронної автоцивілки

За довгі роки життя ОСЦПВ українці звикли до паперового бланка. Але виявляється, що це не тільки незручно, але і дорого. Так, зекономити на онлайн-страховці можна з трьох причин:

  1. Страхові компанії можуть змінювати розмір ставки на Е-поліс в межах 10%. Тобто держава вже на першому етапі дозволяє заощадити кілька десяток гривень водієві.
  2. СК економить на логістиці, друку та оренді офісу при випуску онлайн-договору. Також виключене втручання страхового агента, комісія якого закладена в ціну страховки;
  3. Розраховуючи вартість ОСЦПВ в конкретній страховій компанії, клієнт бачить тільки одну ціну. Його ставлять в певні рамки. При виборі ж електронного поліса через агрегатор, людині доступні відразу десятки пропозицій. Що дозволяє зберегти ще, як правило, + 20-35% коштів.

Які ще є плюси в онлайн автоцивілки?

Говорячи про переваги електронного страхування, то вони такі:

  • Зручність оформлення. Коли купуєш поліс в офісі страховика, то витрачаєш додатковий час на дорогу, черги та спілкування з фахівцем. При самостійному формуванні договору цього немає. Ви купуєте поліс в будь-якому комфортному місці: вдома, в офісі, в кафе.
  • Практичне зберігання. Після оплати поліс висилається на e-mail. Він також підтягується в додаток “Дія”. Тому його не вийде загубити чи забути.
  • Гарантія справжності. Таку страховку неможливо підробити. Її номер відразу ж фіксується в загальнодоступній базі Моторно-транспортного бюро України.

Треба відзначити, що на рівні онлайн автоцивілки розвиваються суміжні сервіси. Так, показники використання електронного європротоколу збільшились у 2,5 рази (у 2019 році було оформлено 1620, а у 2020 – вже 4627 штук). Якоюсь мірою це заслуга додатка “Мій поліс”, який дозволяє зареєструвати електронний протокол онлайн. Раніше він був доступний лише через вебсторінку МТСБУ.

Next Post

Вітання для Олександра Вільшанецького

Олександра Вільшанецького із Днем народження вітає ГО “Шанувальників боксу Золочівщини”. До привітань приєднується колектив “Золочів.нет”. Ти вір в життя і будь собою. Хай час летить собі, а Ти, Як сонце ранньою весною, Цвіти проміння золотим. І хай в очах Твоїх відкритих Нестримна молодість буя, І хай несе Тебе по світу […]