Чоловік із Золочева потрапив до лікарні з підозрою на ботулізм (відео)

До Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф поступило повідомлення про госпіталізацію до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні 22.10.2019 року пацієнта з підозрою на ботулізм. Про це “Золочів.нет” повідомили у прес-службі Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

“З епіданамнезу відомо, що 12.10.2019 вживав консервований курячий паштет польського виробництва, придбаний у магазині м. Золочів, навпроти КПП військової частини. Скарги пацієнта на сухість у роті, порушення зору (диплопія), порушення ковтання (дисфагія), порушення мови (дизартрія), порушення ходи через виражену м’язеву слабість. На даний час стан важкий, перебуває у відділенні інтенсивної терапії”, – інформує прес-служба Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Нагадаємо, що Ботулізм – небезпечне токсико-інфекційне захворювання, що протікає з ураженням нервової системи, що викликається паличкою ботулізму.

Захворювання виникає в результаті попадання в організм продуктів харчування, води або аерозолів, заражених ботулотоксином – речовиною, яка виробляє паличка ботулізму. Інфекція потрапляє в організм через слизові оболонки дихальних шляхів, шлунково-кишковий тракт, пошкоджену шкіру та легені. Ботулізм може проявлятися у вигляді одиничних отруєнь або у вигляді отруєнь цілих груп людей. В даний час найчастіше зустрічаються випадки захворювання, пов’язані з вживанням солоної риби (таранки) та консервів домашнього приготування. Без використання сучасних методів лікування ботулізму, летальний результат становить до 30-60 %. Смерть настає внаслідок паралічу дихальної мускулатури і дихальної недостатності. Імунітет після перенесеного захворювання не розвивається, тобто людина може захворіти повторно.

Людина з підозрою на ботулізм підлягає терміновій госпіталізації.
В цілях профілактики, перед вживанням консервів домашнього приготування необхідно прогрівати розкриті банки при 100° протягом півгодини (в киплячій воді) – це призведе до руйнування ботулотоксину. Особливо це стосується консервованих грибів, так як повністю відмити їх від найдрібніших частинок ґрунту, в яких, можливо, містяться спори ботулізму, практично не можливо.

Продукти, що не підлягають термообробці, але також представляють собою сприятливе місце для розвитку токсину (солона і копчена риба, ковбаса), повинні зберігатися при температурі не більше 8-10°. Не можна вживати в їжу консерви (м’ясні і овочеві), куплені в магазинах, якщо кришка банки хоч трохи надута. Такі надуті банки («бомбажні») підлягають утилізації. Заборонена реалізація консервації виготовленої в домашніх умовах.

Next Post

На Львівщині через смерть породіллі повідомили лікарям про підозру

Як було встановлено під час досудового розслідування, минулого року через непрофесійність акушерів-гінекологів у пологовому відділенні однієї з центральних районних лікарень померла породілля. Про це інформує поліція Львівської області. “У поліцію 6 березня 2018 року надійшло повідомлення про те, що «через недбалість лікарів у районній лікарні після пологів померла жінка». За […]