Окрім естетичного значення чохол для будь-якого смартфона повинен виконувати одразу три важливі функції:
- захищати пристрій від мікроподряпин;
- зменшувати ризик пошкодження при ударах і падінні;
- покращувати тактильні відчуття, в тому числі робити так, щоб гаджет не висковзав з руки.
Деякі чохли відповідають одразу усім цим вимогам, деякі лише частково. Чи варто відмовлятися від якогось із вказаних пунктів на користь дизайну — вирішувати вам.
Найпопулярніші різновиди чохлів на iPhone
Їх усього чотири:
- Накладка — захищає задню і бокові частини корпусу. Найширший каталог у зв’язку із величезним попитом. Як приклад можна подивитися чохол на iPhone 12, одну з останніх моделей. Матеріал виготовлення суттєво на призначення не впливає, але такий чохол повністю відкриває дисплей, тому захисне скло в даному випадку — це необхідність.
- Бампер — популярний варіант завдяки найнижчій вартості і мінімальній присутності на смартфоні. Закриває лише бокові панелі, тобто найуразливіші місця. Захисне скло також обов’язкове.
- Книжка або портмоне — вважається чохлом бізнес-класу і захищає айфон абсолютно з усіх сторін. Можливо, не дуже зручно в плані мобільності, але виглядає доволі престижно і смартфон якнайдовше залишиться візуально новим.
- Фліп — спрощена модель книжки, без захисту трьох бокових панелей, без додаткових «застібок» і кишень. В цілому ж виконує ті ж функції, але пам’ятаємо — бокові панелі все ще найбільш вразливі, тому в цьому випадку краще повноцінна книжка або накладка і захисне скло.
Компанія Apple подбала і про свою вузьконаправлену цільову аудиторію, створивши для спортсменів чохли, що одягаються на біцепс, а для клієнтів із забаганками — моделі з акумулятором. Обираючи аксесуар, в будь-якому разі не забувайте впевнитись, що вирізи у чохла співпадають з роз’ємами і камерою саме вашої моделі iPhone.