Чи погоджуватися на заробіток у конверті?

На сьогоднішній день бувають випадки, коли роботодавці офіційно не реєструють своїх найманих працівників, виплачуючи їм заробітну плату в конверті. А громадяни, які погоджуються з такими умовами, сприяють розвитку тіньових схем і зменшують свою соціальну захищеність. Як це вплине на розмір майбутньої пенсії?
Розмір пенсії за віком залежить від величини страхового стажу і розміру заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески.
Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон 1058) страховий стаж – це період, протягом якого за особу щомісяця сплачуються страхові внески в сумі не меншій за мінімальний. Тобто, якщо працівнику нараховано заробітну плату не менше законодавчо встановленого мінімального рівня та з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України, то такий місяць повністю зараховується у страховий стаж.
Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачено внески, менша за мінімальний рівень і не здійснено доплату до мінімального страхового внеску, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно сплаченим внескам. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує за своїх найманих працівників соціальні внески (причиною може бути, зокрема, виплата заробітної плати “в конвертах”), то ці періоди випадають із страхового стажу найманого працівника.
Нагадаємо, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” змінено норми статті 26 Закону 1058 та визначено нові умови виходу на пенсію за віком починаючи з січня 2018 року.
Зокрема, по 31 грудня 2017 року право на призначення пенсії за віком особи мають після досягнення 60 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років. Починаючи з 1 січня 2018 року пенсію за віком після досягнення 60 років призначатимуть за наявності в особи необхідного страхового стажу в залежності від років виходу на пенсію передбачених статтею 26 Закону 1058.
Якщо починаючи з 1 січня 2018 року в особи немає необхідного страхового стажу на дату досягнення пенсійного віку, пенсію за віком їй може бути призначено після набуття необхідного страхового стажу.
Отже, розмір пенсії в солідарній системі залежить від страхового стажу та, що важливіше, від заробітку (доходу) протягом усієї трудової діяльності, з якого було сплачено внески до Пенсійного фонду України.
Тож чи варто погоджуватися з роботодавцем на отримання заробітної плати в конверті!

Перший заступник
начальника об’єднаного управління Гаврачинська Н.В.

Залишити відповідь

Next Post

Звітувала голова Громадської ради при Золочівській РДА

27 грудня 2017 року звітувала голова Громадської ради при Золочівській РДА. Засідання Громадської ради відбулося в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провела засідання голова громадської ради Ірина Габрієль, яка прозвітувала про проведену роботу у 2017 році. У роботі Громадської ради взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир […]