Через низьку явку виборців в Україні обговорюють впровадження онлайн-голосування (відео)

vuboruТільки 46,6% українців взяли участь у виборах у неділю. Через це державні чиновники почали обговорювати можливість впровадження електронного голосування. Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK.

Електронне голосування може стати реальністю вже на наступних виборах в Україні. Таку ідею запропонував заступник міністра юстиції України Гія Гецадзе. Він сподівається, що так до виборів активніше долучиться молодь.

«Якщо нас дійсно цікавить ріст легітимації на виборах, нам необхідно подбати про комфорт голосування для кожного громадянина, забезпечивши можливість альтернативного голосування, зокрема й електронного», – зазначив заступник міністра юстиції України Гія Гецадзе на своїй сторінці у Tвіттері.

Однак, за словами експертів, для онлайн-голосування потрібно врахувати основні вимоги, які гарантують анонімність, захист даних та ідентифікацію виборця.

«Проголосувати можна лише за допомогою електронного ключа або ж електронного підпису, що можливо лише тоді, коли є ID-картка», – пояснює директор департаменту розвитку зв’язку і захисту інформації України Олександр Баранов.

Голосування онлайн уже давно практикують у Швейцарії, Нідерландах, США та Канаді. Громадські активісти запевняють, що вибори в Інтернеті не тільки збільшать явку, а й зменшать витрати виборчого процесу.

«Більш як 2 мільярди людей голосує вже он-лайн. Таке електронне голосування, за сприяння сучасних технологій, є надзвичайно захищеним. Оскільки паперове голосування сфальсифікувати набагато простіше, бо бюлетені майже одразу ж знищуються та не зберігаються в архівах», – наголосив експерт із виборчого законодавства Роман Кошовий.

Юристи додають, що для того, щоб уже на наступних виборах запрацювала система онлайн-голосування, потрібно лише кілька змін до закону. Проте для такого голосування необхідно забезпечити надійний захист електронних бюлетенів.

«Все залежить від того, хто буде мати доступ до баз даних, і чи надійно захищені результати голосування в електронному варіанті», – прокоментував юрист Олег Мицик.

Джерело: ZIK.

Залишити відповідь

Next Post

На Львівщині правоохоронці затримали автомобіль зі зброєю

У Львівській області працівники дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції спільно із розшуківцями затримали автомобіль зі зброєю. 29 жовтня, близько 15-ї години на автодорозі «Львів-Івано-Франківськ-Рогатин» у Пустомитівському районі працівники ДАІ зупинили легковик «Volkswagen Golf». За кермом цього авто був 48-річний львів’янин, а поруч сидів 49-річний пасажир. Згодом правоохоронці з’ясували: обидва чоловіки вже раніше […]