Бужок

Бужок — село в Золочівському районі Львівської області. Населення становить 529 осіб. Село належить до  Білокамінської сільської ради.

Про давність села нічого не відомо, крім того, що в селі була стара дерев’яна церква, яку замістила пізніше нова. Було в селі кілька родин латинників.

Село було знане на цілу околицю з того, що в одній селянській хаті відновився образ Божої Матері.  На почорнілім від старості і мальованім на дереві образі обличчя Божої Матері вже не можна було впізнати. Якось мешканці дому помітили, що лице Божої Матері стає з кожним днем ясніше, аж в кінці стало цілком ясне.  Консисторська комісія ствердила, що той обаз відновився в чудесний спосіб. Його забрали до церкви і помістили за пристолом .

Метрики датуються  з 1781 року. Парохами були о. Стеткевич, який збудував церкву і заложив при церкві крамницю, о. Іван Потопник, батько автора, старанням якого церкву уряджено всередині і в 1912 році побудовано нову муровану дзвіницю, о.Шебець, о. Пелех, о. Євген Лукашевич, о. Лящук і о. Яцків. Від 1890 року завжди приходили полки Золочівського гарнізону на гостре стріляння, що відбувалося на вигоні, між Бужком і Розважем.

У 1912році о. Потопник, напевно на доручення Митрополита, привіз зі Львова двох халдейських греко-католицьких священників.

У1885 році латинські Сестри Милосердя з Білого Каменя мали на Бужку 112 моргів землі., а село 1446 моргів. село мало тоді 645 мешканців.

При копанні картоплі жителями Бужка знайдено “кам’яну бабу”, яку передали в Львівський музей.  Це була півтораметрова різьба на камені, що мала подобу жінки, що згідно з повір’ям, стерегла піль наших предків.

Залишити відповідь

Next Post

Великий Полюхів

Великий Полюхів — село в  Золочівському районі Львівської області. Населення села становить 301 осіб. Село належить до  Великополюхівської сільської ради. Поділіться цим у соцмережах: