Буська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує

До уваги громадян, які задекларували доходи за 2019 рік: податки слід сплатити до 1 жовтня

Фахівці податкової служби нагадують громадянам, які подали податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2019 рік: термін сплати зазначених податкових зобов’язань – 30 вересня 2020 року (включно).
Громадяни, які задекларували доходи, виконують свої зобов’язання як зі сплати податку на доходи фізичних осіб, так і військового збору.
Також звертаємо увагу, що відповідно до Податкового кодексу за несвоєчасну сплату грошових зобов’язань до платника застосовуються штрафні санкції:
– у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу при затримці сплати до 30 календарних днів;
– у розмірі 20 відсотків – при затримці сплати понад 30 календарних днів.

Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, на суми такого зобов’язання нараховується пеня.

Коли батьки не мають права на податкову знижку за навчання дитини

Право платника податку на доходи фізичних осіб на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

При цьому до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).
Відповідно до ст. 1 розд. I Закону України від 05.04. 2001 №2346 «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», платник – це особа, з рахунка якої ініціюється переказ коштів або яка ініціює переказ шляхом подання/формування документа на переказ готівки разом із відповідною сумою коштів.
Якщо в документах на переказ коштів в даних платника зазначено дані дитини, то така особа є ініціатором переказу коштів.
Враховуючи викладене, незалежно від того працює чи ні дитина, яка за даними документів на переказ коштів здійснювала витрати на навчання, батьки такої дитини не мають право на податкову знижку.

Буський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління

Next Post

Не відбулася сесія Золочівської районної ради (відео)

21 вересня 2020 року не відбулася сесія Золочівської районної ради. Голова Золочівської районної ради Олег Банах розповів, що із 36-ти депутатів – 8 є хворих, більшість на коронавірус. Члени президії проголосували за те, щоб сесію провести 29 вересня. Поділіться цим у соцмережах: