Буг – ріка, котра єднає

Євроінтеграційні кроки Золочівського економічного ліцею Календар вперто показує останній місяць осені. Позаду два місяці шкільних буднів. Проте для ліцеїстів ЗЕЛ це місяць, на котрий усі чекають з нетерпінням, адже у холодного листопада є теплі нотки: зустріч наших польських гостей у рамках чергового етапу реалізації проекту “Буг – ріка, котра єднає”.
Справді, за 5 років існування проекту два територіально різні, проте абсолютно однакові душею народи стали однією великою родиною. Знову приємно бачити вже знайомі обличчя, якось по-особливому цікаво познайомитись із новими учасниками проекту. Хвилини очікування наших польських друзів були надзвичайно хвилюючими, а зустріч – теплою і приємною. Вишиванка, коровай та українська пісня – невід’ємні елементи зустрічі. Усе так, як і належить гостинному українському народу. Усміхнені обличчя учасників і радість від нового знайомства створили атмосферу затишку, родинного тепла.
Цього року програма була доволі насиченою і неординарною! Сюжет про мистецтво писанкарства випускниці ЗЕЛ Христини Гевко вніс нотку патріотичності та розповів про давні, але незабуті традиції українців. Звичайно, усі пройнялись цим зворушливим дійством, а смачний коровай, який вручила Гевко Г.В., став символом нового возз’єднання української та польської сторін.
Реалізація проекту була б неможливою без підтримки начальника управління з питань освіти, молоді та спорту Божаківського І. Я., заступника начальника Псюка Я.П., співавтора проекту Бохни Л.М., завідувача районним методичним кабінетом Грицини Г.П., які вітали польську делегацію на Золочівщині наступного дня. На зустрічі обговорювались важливі проблеми розвитку освіти у Польщі та Україні, а також питання подальшої співпраці ЗЕЛ та Агрошколи у Чартаєві.
Після теплого прийому польсько-українська делегація знайомилась із культурно-історичними пам’ятками Золочівщини. У роки минулого вдалося потрапити завдяки працівникам природного національного парку «Північне Поділля», а екскурсія, яку провела начальник відділу еколого – освітньої роботи НПП «Північне Поділля» Мирослава Пилипчук, відкрила багато нового про Підгорецький замок та монастир у Пліснеську, який згадується навіть у знаменитому «Слові о полку Ігоревім». Зупинка біли витоку річки Буг, що у с. Верхобуж, ще раз продемонструвала, скільки спільного і у географії Польщі та України, адже мілкі води нашої маленької річки несуть дух України у могутню широку ріку на території Польщі.
У суботу на учасників проекту чекало пізнання перлин духовності та природи – подорож мальовничими куточками Жовківського району. Привітно зустріли нашу делегацію у Крехівському монастирі, приємно було походити вуличками маленької і затишної Жовкви, помилуватися природою і відпочити серед тиші «Чарівних озер». Традиційна ватра і пісні, які охоче співали двома мовами, зігріли навіть і в холодний листопадовий вечір. Спокій і тепло панували в нашому колі. Зникали мовні перешкоди і кілометри, що відділяють Україну та Польщу, кордони… Усі стали одним цілим, невід’ємною частинкою історії проекту.
Четвертий день відкрив новий Львів. І, можливо, кожен з українських учнів вже бував там не вперше, проте ця поїздка стала відкриттям. Разом із польськими друзями вдалося подивитись на це місто по-новому. Скрізь усміхнені люди, запах кави та шоколаду, маленькі вулички і музика, що лунала з різних куточків, створили святкову атмосферу, яка супроводжували усіх до самісінького Золочева.
Удосвіта в понеділок усіх охопила ностальгія, адже польські друзі, які вже стали такими рідними, від’їжджали додому. Прощальні обійми – і вже нові плани чекають на нас у квітні на польській землі. Проте це вже буде зовсім інша історія…


Велика подяка усім тим, хто допоміг і допомагає втілювати проект у реальність. Насамперед, велика вдячність організаторам проекту з української та польської сторін – Ірині Бірулін та пані Наталі Романюк, котрі докладають величезних зусиль і багато часу у реалізацію та існування цього проекту. Дякуємо дирекції, усім учителям, які були разом з нами впродовж цих днів і робили все для того, аби ми змогли побачити щось нове. Сподіваємось на подальше існування проекту, адже він відкриває нові можливості, здійснює мрії і єднає народи.
Кулішко Соломія


Залишити відповідь

Next Post

Європа відчинила для народу України свої двері і владі не вдасться їх закрити" - Лідія Котеляк

Масштабні майдани на підтримку євроінтеграції нашої країни сколихнули усі міста України, і не тільки. За європейське майбутнє мітингують і наші співвітчизники закордоном, ті котрі живуть в Європі, і усім серцем хочуть, щоб від сьогодні уся Україна була частиною цивілізованого світу Європейців. Про ситуацію та атмосферу, яка панує у серці нашої […]