«Бронебійна» публіцистика» від газети «День»

Бібліотека газети «День» поповнилась 15-ма новими книжками, які презентували під час 19 Міжнародного Форуму видавців 14 вересня у Палаці Потоцьких. Така грізна назва для книжок зовсім не випадкова, оскільки ці 15 книжок кидають виклик непорозумінню, інертності та незнанню. Це маленькі за форматом книжки, але глибинні за змістом, що особливо привертає увагу читачів. Передмову до видання написав Андрій Григоренко і спеціально прислав її з Нью-Йорка.
Серія представляє і сьогодні актуальну публіцистику ХІХ-ХХ століть, а саме таких авторів: Микола Костомаров, Михайло Драгоманов, Пантелеймон Куліш, Іван Франко, Микола Хвильовий, Євген Маланюк, Олег Ольжич, Улас Самчук, Левко Юркевич, Петро Григоренко, Юрій Шевельов, Іван Лисяк-Рудницький, В’ячеслав Липинський, Василь Стус та Іван Багряний.
Кожна з 15-ти книжечок присвячена окремому автору. У кожній – малопоширені, а часом і важкодоступні твори. Особливість серії ще й у тому, що публіцистів представляють наші сучасники. Серед них: Іван Дзюба, Євген Сверстюк, Оксана Пахльовська, Володимир Панченко, Петро Кралюк, Ігор Сюндюков, Юрій Шаповал, Андрій Григоренко, Кирило Галушко, Богдан Тихолоз, Ростислав Семків, Станіслав Кульчицький, Володимир Лис, Сергій Кот та Віктор Андрущенко.
Лариса Івшина, головний редактор газети «День», автор ідеї розповідає: «У часи, здавалося б, перевиробництва інформації українці зіткнулися з гострим дефіцитом Свого, якісного, інтелектуального. Сьогодні настав час робити інтелектуальну революцію та повернути українцям штучно вилучені знання. Серія «Бронебійна публіцистика» – для того, щоб розумний читач не мав жодного шансу розминутися зі своїми розумними попередниками. До випуску цього збірника ми йшли довгий час, бо ці 15 книг надзвичайно серйозні. Остання «Сила Ь» стала бестселером по товщині, яку цього року видавали двічі. Це велика робота, яка демонструє, що українці уміють об’єднуватись, якщо правильно поставити ціль.»
На презентацію збірки «Бронебійна» публіцистика завітав Віталій Кличко, котрий підтримав видання колекційної частини серії. «Я з радістю прийняв пропозицію підтримати нову серію, у якій зібрана краща українська публіцистика XIX-XX століть. У цій збірці порушуються питання громадянської позиції та єдності, які актуальні і сьогодні. Ми повинні підтримувати українські книжки і добре, що є люди, які витрачають на це свій час та сили», зазначає Віталій Кличко.
«Бронебійна» публіцистика» – це унікальний проект від газети «День». Усі 15 книг глибокі за змістом та направляють свій постріл на людей, у яких черстві серця, розум і заніміла душа. Видання цієї збірки книг засвідчують про тяглість української публіцистики, традиції якої дійшли до нас з минулого і сьогодні отримали нове життя під назвою «Бронебійна» публіцистика.
Ярослав Ткач
Фото: Meлissa Жаботинська

Читайте також:

Віталія Кличка радо вітали у Золочеві (відео)

Оксана Забужко не задоволена організацією Форуму видавців

Залишити відповідь

Next Post

Відбудеться урочисте перепоховання останків 12 вояків дивізії «Галичина»

До відома мешканців Золочівського району, керівників установ, організацій – у середу 19 вересня 2012 року о 11.00 год на території військового цвинтаря між селами Ясенівці та Червоне відбудеться урочисте перепоховання  останків 12 вояків дивізії «Галичина». Читайте також: У селі Скварява знайдено останки вояка часів Другої світової війни  Відбулася історична реконструкція […]