Брати Капранови із зеленим «Запорожцем» знову у Львові

Кажуть, місце зустрічі змінити не можливо, це саме про них – про Братів Капранових, які на книжковому ярмарку є на звичному уже для всіх місці – на виході біля Палацу мистецтв. Та й помітити їх теж не можливо, бо зелений «Запорожець» привертає увагу відвідувачів, тому тих, хто хоче поспілкуватись із українськими письменниками та видавцями тут завжди багато. Саме зелений «Запорожець» став талісманом для письменників й неофіційним символом Форуму видавців. Використовують брати Капранови свою машину тільки у Києві, єдиним винятком став Львів.

«Ми сюди його не привозимо, бо він сам не їде, старенький. На перевіз витрачаємо час і сили для того, щоб стояти на традиційному уже місці і презентувати свої книжки. Це – традиція, це – наше обличчя, наш четвертий брат, власне кажучи, це є забавний жест у бік читачів, щоб вони зрозуміли, що ми нормальні хлопці», – розповідає сміючись Віталій Капранов.
На форумі видавців Брати Капранови уже не перший рік, перший раз були у 2001 році. Кажуть, що за останні 3 роки враження щоразу сумніші, бо щоразу менша кількість книжок. Віталій Капранов зазначає: «Цього року Україна встановила сумний рекорд. Ми повернулися в минуле століття щодо кількості видань нових книжок. А статистика така: менше однієї книжки на одного українця. Такого показника в двадцять першому столітті не було. І це відбивається на форумі. Ми не втрачаємо оптимізму, бо на Формі – найкращі читачі. Того заряду енергії, який ми отримуємо від них вистачає на пів року».
Цього року Брати Капранови привезли на книжковий ярмарок перевиданий роман «Приворотне Зілля», виданий у 2005 році. Ця книга особлива, адже вона, по-перше, про українську жінку, яка, як стверджують письменники «сама себе не знає». А, по-друге, «…Зілля» це саме та книга, рукопис якої Капранови спалили під Кабміном 2004-го, коли було введено ПДВ на українську книжку – зараз історія повторюється, влада знову веде розмову про введення ПДВ. «Ми використовуємо хитрощі, що нове – це добре забуте старе. Щоправда знаходяться люди, які не добре забули і говорять, що в них уже є цей роман. Це в 2 рази приємніше, мати таких читачів, які за тобою слідкують і тебе читають, саме для них пишеш наступну книжку. Зараз стоїмо і збираємо позитивні відгуки від «Щоденник моєї секретарки», яку презентували минулого року. Відгуків багато. Люди приходять і кажуть дайте ще. Ми підкоряємось проханням людей, бо гріх їм не підкорятись», – говорить Віталій Капранов.
Приємним подарунком під час Форуму видавців для українських письменників була швидка реалізація книжки Лілії Мусіхіної «Магія українця вустами очевидця». Це наукові розробки авторки, тернополянки, науковця, яка досліджує українську магію і традиції в теперішньому їхньому віддзеркаленні. Лідія Мусікіна їздить по селах і розмовляє з відьмами, чарівниками, мольфарами, дивиться на всі ці обради. «Ось вся ця робота дійшла до кінця. Одна книжка вийшла у нашому видавництві називається «З уст очевидця», а друга вийшла у видавництві «Богдан». І обидві книги сьогодні закінчились. Це приємно, це класно. А коли ти ще ручки приклав до цього – це найбільший кайф. Тому ми дуже раді за Лідію та українських читачів», – розповідає Віталій.
Брати Каправнови надзвичайно раді, що Львів підтримує статус та придуману ними формулу книжкової столиці України, Місто Лева не втрачає читацької традиції, на відмінно від Києва. Заради цього Брати Капранови приїжджають вкотре до Львова.
Ярослав Ткач, Мар’яна Сич
Фото: Meлissa Жаботинська

Читайте також:

«Бронебійна» публіцистика» від газети «День»

Оксана Забужко не задоволена організацією Форуму видавців

Залишити відповідь

Next Post

Бруно Ферреро: «Всі говорять про забруднення навколишнього середовища, найбільше забруднення – це забруднення душі»

Шановний читачу, чи часто ви брали до рук книжку Бруно Ферреро (народився в Італії, в Вілларбассе — недалеко Турину, де закінчив салезіанську семінарію і став священником-авт.) і думали над тим, що велике щастя уміти любити! Любити світ, людей, природу, вміти щиро дарувати свою любов в ім’я любові? Короткі історії для […]