Бортківська ЗОШ І-ІІ ступенів

Школа заснована в  1826 році. З 1826 по 1939 роки вчителями були: о.Андрій Білоруський, Василь Старосельський, Григорій Нос, Кароліна Гайслер, Емілія Нос, Марія   Десницька, Ян і  Емілія Цапіви та Вероніка Мальківна.

У 1949 році директором школи був призначений Сірий Іван  Андрійович, з 1950 – Кушнір Адам Ілліч., потім Колісник Михайло Олександрович.

У 1956 році директором школи призначений Ярош Іван Іванович , за якого у 1967 році було збудовано нове приміщення школи на 250 місць. У 1969році призначено директором школи Бродецького Анатолія Миколайовича, в 1977 році –Бродецьку Ольгу Степанівну, в 1984 році –  Старосельську Олесю Вікторівну.

У цей період у школі працювали педагоги: Старосельська Г.П. , Шмигельський П.В. , Яворницька С.В. , Кузьменко М.П., Онишко Г.І., Цюга С.П. , Горак С.В., Сень І.Ф. , Сидор Н.І.,Масленко М.П. , Гураль І.А. , Притуляк Р.М., Пинда Г.В. , Захарчук О.П. , Блищак Р.Я., Солило Р.І., Маркевич Є .І., Недільський В.М. , Викрикач Г.В., Рибак К.Г. , Жук С.Я., Білінський В.В., Яворницький Я.І. ,  Миколів С.С. і Юхима К.В. (вожаті).

У 2005 році школу очолив Попадюк Ігор Федорович. Сьогодні в школі дітей навчають: Дзюбина О.А., Брошко В.Я, Брославська Х.В., Старосельська О.В., Драгущак М.К., Кіт.Н.Г., Пацура О.О., Кучма О.М., ПавукГ.І., Гнатишин О.І., Якимович Л.Г., Худоба Н.І., Лещишин С.Ю., Шубар О.В., Чепак О.В., Вороновський В.С., Братейко І.М., Польчак Н.В.Дуць С.Я.

Багато випускників школи стали вчителями. Деякі з них повернулися працювати до рідної школи: Павук Г.І., Худоба Н.І., Кіт Н.Г.

В школі працюють методичні об’єднання вчителів початкових класів і класних керівників. До послуг учнів 6 навчальних кабінетів: хімії і біології, фізики і математики, української мови і літератури, іноземних мов, історії, комп’ютерний клас –  обладнаний за найновішими технологіями з доступом до мережі INTERNET, в якому учні займаються у всеукраїнській школі інформаційних технологій «Інтершкола» та працюють по програмі Intel «Шлях до успіху»(керівник Попадюк І.Ф.). Крім цього, є  4 навчальні приміщення для початкових класів.

Всі завідуючі кабінетами докладають зусилля, щоб кабінети відповідали вимогам «Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів». У школі постійно проводяться різноманітні виховні заходи. Школа бере участь у багатьох інтерактивних міжнародних проектах.

Учні школи стали переможцями різноманітних районних конкурсів, районних предметних олімпіад з математики, фізики, історії, французької мови і призером в обласній предметній олімпіаді з математики (Бас Тарас).

На базі школи діють гуртки , секції та вокальний гурт «Бортківчаночка»,  який постійно стає переможцем і окрасою різних районних і обласних конкурсів (керівник Брошко В.Я.). Учні гуртка «Бісероплетіння» завжди приймають активну участь в районних конкурсах і виставках (керівник Драгущак М.К.).

Вихованці гуртків «Декоративне птахівництво»  і «Юні орнітологи» (керівник Попадюк І.Ф.) щорічно  проводять науково-дослідну роботу з орнітології  у рамках орнітологічної експедиції на станцію «AVOSETTA» заказника Чолгинський  Яворівського району Львівської області.

Велика робота проводиться по патріотичному вихованню. Школа, тісно співпрацюючи з батьківським колективом, народним домом «Просвіта», сільською Радою і церквою, є соціально-культурним центром села .

Залишити відповідь

Next Post

Церква святого Миколая

Церква святого Миколая – пам’ятка архітектури ХVІ століття і є найстарішим храмом Золочева. В давнину церква входила в комплекс оборонних валів Золочева. Її ще називали церквою на валах. Оборонні риси церкви святого Миколая збереглися і донині: товщина стін, віконні отвори. Ймовірно, нинішня церква була збудована на місці старої. Про це […]