Бойовики замінували тіло загиблого бійця

obseУ селищі Широкине Донецької області представники незаконних збройних формувань здійснили передачу українській стороні тіла грузинського добровольця полку «Азов» Національної гвардії України, який напередодні загинув від їхніх рук. Мужнього воїна було вбито на околиці населеного пункту під час потрапляння у засідку. Про це інформує прес-центр АТО.
“Повернути тіло вдалось завдяки сприянню інспекторів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та офіцерів Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).
Злочинці зняли з убитого взуття та засоби індивідуального захисту. Після цього тіло було заміновано, щоб убити тих солдат, які прийшли б забрати полеглого побратима з поля бою. Тільки за допомоги інспекторів СММ ОБСЄ, які розмінували тіло, вдалося уникнути додаткових жертв.
У зв’язку з тим, що сталося, українська сторона СЦКК заявила, що зазначені дії бойовиків порушують фундаментальні норми міжнародного гуманітарного права і є неприпустимими.
Під час передачі тіла військовослужбовці Збройних Сил України віддали йому шану з військовими почестями.
Керівник групи української сторони СЦКК генерал-майор Андрій Таран подякував заступнику керівника СММ ОБСЄ Александру Хугу за сприяння та допомогу у позитивному вирішенні питання щодо передачі тіла загиблого воїна його бойовим побратимам.” – йдеться у повідомленні.
– Цим вчинком інспектори Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ продемонстрували не лише особисту мужність. Їхні дії стали яскравим проявом людяності та поваги до загальновизнаних норм міжнародного гуманітарного права, якими, на жаль, нехтують бойовики, – наголосив генерал-майор Андрій Таран.


Залишити відповідь

Next Post

У травні українці відпочиватимуть майже два тижні

У травні українці будуть відпочивати майже два тижні.Інформує ТСН. Вихідні будуть від 1 до 4 травня з нагоди травневих свят. Від 9 до 11 травня українці відзначатимуть День пам’яті та примирення і День Перемоги. Завдяки тому, що більшість свят у цьому місяці припадають на вихідні, загалом у травні будемо відпочивати […]