Біля Золочівського замку впорядковують поховання євреїв (відео)

pohovannaОстаннім часом увагу мешканців міста Золочева привернув певний об’єм робіт, які робилися біля замку. Мова йде про частину, від колишньої целельні. Що ж там відбувалося розповіла “Золочів.нет” директор Золочівського замку Надія Гупало.

“Справа в тому, що в 1991 році там було знайдено велике поховання під час земляних робіт, які виконувалися в плані реставрації замку, тобто пониження рівня ґрунту до рівня XVII ст. І власне тоді на поверхню вийшло велике поховання, більше 100 осіб, незрозумілого походження. Але з речей, які були там, стало зрозуміло, що це були поховані євреї. На той час у Золочеві не залишилося нікого, хто би міг про цей час пам’ятати. І власне тоді ми мали контакт із вихідцем із Золочева, нобелівським лауреатом Роальдом Гофманом. Він в листі написав, що так, там є велике єврейське поховання, що це були ті євреї, які були зловлені під час облави в перші дні вступу німців до Золочева і які власне робили ексгумаційні роботи тих жертв НКВД. А пізніше їх зігнали у ту частину, за мури замку, бо німці також планували робити в замку в’язницю, аби їх не розстрілювати очевидно на подвір’ї, їх розстріляли за мурами замку…” , – розповіла директор замку.

Для увіковічнення пам’яті похованих на цьому місці відбувається впорядкування.

Залишити відповідь

Next Post

Повітряна куля над Золочевом (відео)

Ввечері 31 липня у небі над Золочевом можна було побачити повітряну кулю. Ми зафіксували це на відео: Поділіться цим у соцмережах: