Білокамінський НВК відзначив свято Маркіяна Шашкевича

Маркіян Шашкевич… Народила його галицька земля. Під гомін велета-дуба у садибі діда, а далі й батька – священиків, зростав він. Мабуть, оті дуби й виколисали в ньому той могутній Маркіянів дух, якому виміру не було.

 6 листопада, минає 202 роки від дня його народження. Білокамінський НВК носить ім’я земляка Маркіяна Шашкевича, і кожного року в цей день відбувається урочиста академія на його честь. Про це “Золочів.нет” повідомили у Золочівській РДА.

Літературно-музичне свято підготували учні 8-11 класів. Задушевно звучали пісні «Підлисся», «Маркіянове поле», «Музика слова», «Мій рідний край – Шашкевича земля», «Україна» у виконанні учениці 11 класу Драбчак Ірини, учня 9 класу Пасельського Дмитра, ансамблю учнів 5-8 класів. Це літературне свято відтворило життя великого Будителя Галичини М. Шашкевича. Літературно-музичне свято відвідали гості заступник керівника апарату РДА Галина Семчишин, начальник управління з питань освіти, молоді та спорту РДА Іван Божаківський.
Кожному з нас треба усвідомити ту святу істину, що таких людей, як Маркіян Шашкевич, співців народних, пророків віщих, борців і страдників. Може породити тільки дійсно Свята Земля, Земля, благословенна Богом і натхненна Духом Правди і Свободи.