Безпека харчових продуктів

“Ми є те, що ми їмо”. Вірність цього вислову підтвердили найновіші наукові дослідження. Вчені дійшли висновку, що їжа найдивовижнішим чином впливає на наше здоров’я та розумові процеси. Від того, що ми з’їли, залежать не тільки наше самопочуття, але також і настрій та ясність мислення. Така залежність здається дивною, але природа сконструювала мозок саме так, і завдяки цьому ми повністю залежимо від їжі. Наш зріст, вага, краса, світосприйняття, наші життєві сили, таланти, успіхи, невдачі, наші хвороби — все це результат нашого харчування. Небезпечні продукти харчування, що містять хвороботворні бактерії, віруси, паразити або шкідливі хімічні речовини, є причиною більш 200 різноманітних хвороб – від діареї і до онкологічних захворювань.

Виробництво і продаж якісної та безпечної харчової продукції з максимально збереженими незамінними харчовими цінностями – це проблема як виробника, так і реалізатора. Особливо актуально це питання стоїть під час пандемії коронавірусу СОVID-19. У зв’язку з цим загострюються проблеми, пов’язані з підвищенням відповідальності за ефективність та безпечність дотримання правил пакування, зберігання та реалізації готових продуктів. На час карантину на державному рівні дозволено реалізацію населенню продуктів харчування через сітку магазинів продторгівлі. Звертаємось до суб’єктів господарської діяльності які здійснюють обіг харчових продуктів, що на час карантину, дозволені під реалізацію виключно фасовані групи товарів. Покупець не має мати вільного доступу до продукції. Фасування необхідно проводити окремо від вітрини та торгового місця з дотриманням правил гігієни та санітарії.

Працівників необхідно забезпечити санітарним одягом, захисними масками, одноразовими рукавицями, антисептиками для обробки рук. У закладі продуктової торгівлі необхідно забезпечити умови для миття рук. Одноразові засоби використовуйте один раз. Необхідно максимально розвести потоки видачі продуктів та обмін готівки.

Вологе прибирання робочих поверхонь та приміщення необхідно проводити щоденно із застосуванням дезінфікуючих засобів, які зареєстровані в установленому порядку. В інструкціях по застосуванню яких вказані режими для знезараження об’єктів при вірусних інфекціях.

Україна, в тому числі на законодавчому рівні, намагається вирішувати питання харчової безпеки. Але це питання не лише держави, але ще й особисто кожного з нас.

Золочівське районне управління
Головного Управління Держпродспоживслужби
у Львівській області

Next Post

Господарювання по-золочівськи: як в парку "Здоров'я" палять суху рослинність (відео)

24 березня 2020 року користувач Фейсбук Володя Разік опублікував відео, на якому нібито працівники Золочівського МЖКП палять суху рослинність в парку “Здоров’я”. Поки притомна частина суспільства волає, про шкідливість спалювання сухої рослинності, інші – продовжують палити. Цікаво, чи паліїв, що на відео оштрафують? Нагадаємо, за  підпали сухої рослинності передбачено накладення […]