Бережімо Золочівський район від вогню!

В природних екосистемах за 2020 рік на території Золочівського району зареєстровано 124 пожеж, з них горіння сухої трави – 115, торфу – 8 та стерні – 1.

З настанням сухої погоди пожежі пов’язані з горінням сухої трави та сміття стають справжнім лихом для нашого району. При спалюванні трави на присадибних ділянках або на фермерських полях, рослинності вдовж доріг може спричинити дорожньо-транспортні пригоди, а також виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, споруди та лісові масиви.

В цей період також частішають випадки пожеж, пов’язані із горінням сухої трави, чагарнику, лісових масивів, торфу та стерні на великих площах.

Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Самовільне випалювання рослинності або її залишків»).

Шановні жителі району, пожежно-рятувальна служба закликає Вас бути вкрай обережними з вогнем. Не використовуйте відкритий вогонь в лісових масивах, не спалюйте хмиз та траву. Будьте обережні при палінні, не кидайте недопалки в траву. Гасіння таких пожеж тягне за собою значні затрати коштів, які станом на сьогоднішній день вкрай необхідні нашій державі. Давайте спробуємо зберегти наш район від масових пожеж, в які можуть перерости найменші загоряння сухої трави та сміття. Будьте пильними та уважними до себе та оточуючих Вас людей. Не дозволяйте своїм близьким та знайомим проводити спалювання сухої рослинності та сміття. Почнемо формувати свою свідомість та культуру ставлення до навколишнього середовища з себе. Давайте запобігати вогняному лиху разом.

Золочівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області
Сектор з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Золочівської РДА

Next Post

Якою має бути дитяча кімната: ремонтні особливості

Дитяча кімната ─ це можливість організувати для дитини багатофункціональний простір, в якому зручно грати, вчитися і відпочивати. Дуже добре, якщо у вас приватний будинок і чаду призначена велика, світла кімната. Але якщо в одному місці проживає 2-3 дитини, то слід приділити велику увагу плануванню та створити можливість для кожної дівчинки […]
Дитяча кімната