Автоматичне призначення пенсій

Пенсійним фондом України з липня минулого року розпочато впровадження нової системи «Автоматичне призначення пенсій».

Особливістю новації є те, що особам, які скористаються нею, пенсію буде призначено без особистого звернення до територіального органу Пенсійного фонду на підставі поданих документів через портал електронних послуг (htps://portal.pfu.gov.ua).

В особистому кабінеті застрахованої особи на порталі оновлено блок «Комунікації з ПФУ» та додано можливість подання «Анкети-заяви для автопризначення пенсії». При переході на зазначену вкладку надається доступна інструкція по заповненню анкети-заяви.

Деякі поля анкети заповнюються автоматично за даними особи наявними на порталі, деяку інформацію необхідно додати в ручному режимі. Коли анкета сформована, до неї необхідно долучити файли сканованих документів, що підтверджують набутий трудовий стаж та які ідентифікують особу, а саме: паспорт громадянина України, реєстраційну картку платника податків, документи про навчання, трудову книжку, військовий квиток, тощо. Файли документів необхідно підкріпити у відповідному розділі, кожний розділ містить перелік необхідних документів (скан-копії повинні бути кольорові).

Підтвердженням того, що людина виявила бажання подати документи для призначення пенсії в автоматичному режимі, є згода на обробку персональних даних, яка надається перед відправкою документів у обробку. Після чого можна натиснути кнопку «Відправити до ПФУ». Документи на призначення пенсії, подані через особистий кабінет на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, засвідчується кваліфікованим електронним підписом або системою GOV ID.

Оскільки система передбачає зворотній зв’язок, то результати опрацювання заяви можна побачити у вкладці “Мої повідомлення».

Документи, які надаються разом з анкетою-заявою для автопризначення пенсії, буде оцифровано та атрибутовано спеціалістами Фонду. На їх підставі буде сформовано електронну пенсійну справу, складові якої станутьдоступні особам, які набули статусу пенсіонерів, для перегляду на порталі у розділі «Моя пенсія».

Процес оцифрування та атрибутування документів, таких як трудова книжка чи інших документів про стаж, можна спростити, якщо подати їх заздалегідь, а саме надіславши для опрацювання скановані копії документів за допомогою сервісу «Надання скан-копії трудової книжки». Зробити це можна незалежно від часу виходу на пенсію, послуга доступна для всіх користувачів, які авторизувалися із кваліфікованим електронним підписом.

Веб-портал Пенсійного фонду України постійно оновлюється та розширює перелік послуг, які надаються в електронному вигляді, що робить систему призначення пенсії більш відкритою та доступною для кола осіб, сучасних та активних, які саме зараз набувають пенсійного віку.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:
м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-32-39.

Відділ обслуговування громадян №15
(сервісний центр) Головного
управління Пенсійного фонду
України у Львівській області

Next Post

Золочівська ЦРЛ: є можливість скерування працюючих пацієнтів на реабілітаційне лікування в заклади санаторно-курортного типу України

Шановні мешканці Золочівської громади! Адміністрація Золочівської центральної районної лікарні повідомляє, що знову є можливість скерування працюючих пацієнтів на реабілітаційне лікування в заклади санаторно-курортного типу України, а саме з приводу: нейрореабілітація (підгострий період інсультів, підгострий період черепно-мозкових травм), м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті та ревматологічні захворювання), підгострий […]
Золочівська ЦРЛ