Археологи РАС розпочали дослідження у Підкамені

На території монастирського комплексу у селищі міського типу Підкамінь проводять археологічні дослідження. Минулого тижня науковці Рятівної археологічної служби розпочали попередні роботи: шурфування на території внутрішнього дворика та нагляд за земляними роботами у місцях планованого пониження рівня поверхні. Про це повідомляють у НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

«З історичних джерел відомо, що при монастирі тут довгий час існував цвинтар. Це підтверджують вже перші дні наших досліджень. Наше основне завдання – з’ясувати, на якій глибині знаходяться поховання та надати рекомендації виконавцям земляних робіт», – розповів керівник досліджень молодший науковий співробітник Рятівної археологічної служби Олександр Сілаєв.

«Замовником робіт є Львівська ОДА. Дослідження виконують в рамках великого міжнародного проекту “Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020. На реставрацію монастирського комплексу в Підкамені проектом передбачено 28,6 млн грн.

Монастирський храм у селі Підкамінь є пам’яткою архітектури національного значення XV-XVIII ст. з охоронним номером – 407.

Перша згадка про монастир датована 1464 роком. Він діяв до 1946 року, у 1940-50-их роках там була тюрма НКВС. У другій половині 1950-их років на місці в’язниці було засновано психоневрологічний інтернат закритого типу. У храмі зробили конюшню, а згодом – гараж для сільськогосподарської техніки. 1997 року монастир відновлено. Тепер він належить монахам студитам УГКЦ і має назву Монастир походження дерева Хреста Господнього. У 2011 році через сильний вітер з вежі монастиря впали скульптури.» – йдеться у повідомленні.

Залишити відповідь

Next Post

Золочів'яни здобули золоті та срібні медалі на Чемпіонаті України зі спортивної радіопеленгації

Наприкінці травня 2019 року у м. Києві проходив Чемпіонат України серед юніорів зі спортивної радіопеленгації. Честь Львівщини захищали вихованці радіо-спортивного гуртка Золочівської СЮТ: Богдан Воєвода, Олександр Гусін, Назар Погончук та Святослав Мациборок. В класиці на 144мГЦ Богдан Воєвода завоював золоту медаль. В класиці на 3,5 мГц золото дісталось Олександру Гусіну, […]