Актуальні питання – на засіданні «круглого столу»

Нещодавно  у  Золочівській  МДПІ   відбулося чергове засідання  «круглого столу»  за участю представників місцевих органів державної влади,  малого та середнього бізнесу, засобів  інформації та керівництва МДПІ  на тему : „Налагодження партнерських відносин з платниками податків – пріоритет у роботі податківців, підсумки роботи податкової інспекції за дев`ять місяців,  зміни у податковому законодавстві”.  Розпочинаючи зустріч Первухіна О.П. зазначила,  що діяльність податкової служби спрямована на кардинальну зміну у своїй роботі. Працівники Золочівської МДПІ старанно працюють на налагодження партнерських та довірливих відносин з платниками податків, бо саме співпраця платників податків та податківців набирає нових обертів, і саме зараз, настав час не просто модернізувати, а докорінно змінювати формат діяльності податкової служби.   Заступник начальника Золочіської МДПІ Лазорчик І.Т. повідомила, що за січень – вересень 2012 року   Золочівської МДПІ (головним офісом) забезпечено виконання плану з мобілізації надходжень до Зведеного бюджету України податків, зборів та обов’язкових платежів, що контролюються органами ДПС, на 107,12%. Крім цього, Ірина Тадеївна повідомила про нововведення в роботі податкової служби, метою яких є поступовий перехід від фіскальних методів роботи до стимулювання добровільної сплати податків. Це, зокрема, і створення комфортних умов для громадян в Центрі обслуговування платників податків, і безкоштовне надання ключів електронного підпису в акредитованому центрі обласної податкової служби, і антикорупційний проект «Пульс податкової», і низка інших зручних електронних сервісів.

Вичерпно і фахово розповів  начальник  оподаткування юридичних осіб Москаль Р.Я  про  основні зміни  у податковому законодавстві . Начальник відділу детально зупинився на суттєвих змінах, які внесені до Податкового кодексу України з податку на прибуток

Учасників «круглого столу» також ознайомлено з Порядком заповнення поля «призначення платежу» в банківських документах на сплату платежів до бюджету, затвердженим наказом Мінфіну від 07.07.2012 №817. На завершення свого виступу наголосив на необхідність безумовного дотримання вимог чинного законодавства про оплату праці та забезпечення своєчасної виплати працівникам зароблених ними коштів не нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.

Наприкінці заходу податківці відповіли на запитання присутніх:

– Якщо у платіжному дорученні не вказано код виду сплати, куди потраплять кошти?

– У разі заповнення поля «Призначення платежу» з порушенням вимог, визначених Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, затвердженим наказом Мінфіну України від 07.07.2012 №817, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов’язання (код виду сплати 101).

 – Підприємство має податковий борг. Чи може інше підприємство погасити цей борг за платника податків?

– Відповідно до п.87.7 ст.87 Податкового кодексу України будь-яка уступка грошового зобов’язання або податкового боргу платника податків третім особам забороняється.

 – Чи має право підприємство включити до складу витрат вартість придбаних, але не оплачених товарів, у разі використання їх у господарській діяльності?

– Відповідно до п.138.4 ст.138 розділу ІІІ Податкового кодексу України витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів.

Отже, якщо платник податку на прибуток придбав товарно-матеріальні цінності, він має право на визнання витрат на придбання таких ТМЦ відповідно до розділу ІІІ Податкового кодексу України, незалежно від того, оплачені вони чи ні.

 –  Чи може зареєструватися платником ПДВ підприємство, якщо обсяг оподатковуваних операцій не перевищує 300 тис. грн.?

 – Якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до п.181.1 ст.181 Податкового кодексу України не є платником податку на додану вартість у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

Заступник  начальника

 Золочівської МДПІ                                                                                     І . Лазорчик

Залишити відповідь

Next Post

У зв’язку з теплими погодними умовами органи місцевого самоврядування можуть відтермінувати запуск опалення

Враховуючи той факт, що станом  на сьогодні середня добова температура повітря становить вище восьми градусів Цельсія, а за офіційними даними Держгідрометцентру на наступні десять днів вона буде коливатись в межах 8-20 градусів, органи місцевого самоврядування залишають за собою право самостійно приймати  рішення про відтермінування запуску систем теплопостачання у підзвітних їм […]