АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ ЗАГРОЖУЄ СВИНАРСТВУ

Хвороба відома з початку XX століття, вперше зафіксована у 1903 році в Південній Африці. Для людини, с/г тварин та птиці африканська чума свиней — безпечна. При виникненні перших випадків захворювання домашніх свиней інфекція набуває гострого перебігу з майже 100% летальністю.
Інкубаційний період короткий (2–12 днів) і супроводжується лихоманкою (40–42 °С) впродовж 48-ми годин перед проявом клінічних ознак та відсутністю інших симптомів в цей період. Більшість хворих тварин, у цей час, виглядають абсолютно здоровими й не відмовляються від корму. Клінічні ознаки проявляються, коли спадає температура: тварини проявляють ознаки слабкості (хитка хода, відмова від корму, спрага), збиваються в гурти, з’являються ознаки серцевої недостатності: синюшністю (ціаноз) шкіри та значні крововиливи (на шкірі та у внутрішніх органах).
Загибель хворих тварин настає внаслідок серцевої недостатності (набряк легенів внаслідок геморагічного діатезу) переважно на 7–10 добу з моменту прояву перших клінічних ознак хвороби.
Ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней на даний час не знайдено, лікувати тварин заборонено, вакцина відсутня. У випадку виявлення вогнища інфекції проводиться поголівне знищення свиней безкровним методом. Хворих свиней, та тих, які контактували з хворими тваринами, забивають. Трупи свиней спалюють.
У господарстві, в якому виявлено африканську чуму, запроваджують карантин. Всіх тварин забивають. Трупи, залишки кормів, допоміжний малоцінний реманент спалюють. Попіл змішують з вапном та закопують. Приміщення та територію ферм дезинфікують гарячим 3% розчином їдкого натра, 2% розчином формальдегіда.
На превеликий жаль захворювання поширюється територією України. З 2012 року на території України зареєстровано 110 випадків африканської чума свиней. Хвороба охопила більшість території України. У даний час африканська чума не реєструвалась в Івано-франківській, Львівський, Тернопільській, Закарпатській, та Дніпропетровській областях. В поточному році понад 80 тис. голів свиней було знищено внаслідок захворювання на АЧС, прямі втрати від захворювання склали 22 млн гривень.
Єдиним засобом не допустити виникнення захворювання є проведення комплексу профілактичних заходів. Власникам свинопоголів’я необхідно перевести ферми та тваринницькі приміщення на «закритий режим» роботи, з підтримуванням в постійно діючому стані дезкилимків та дезбар’єрів. Утримувати свиней у закритих, надійно ізольованих приміщеннях. Не допускати вигулу свиней та їхнього контакту з іншими тваринами. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання. Регулярно здійснювати очистку та дезінфекцію приміщень, у яких утримуються свині. Обслуговування тварин проводити лише у змінному одязі, при цьому використовувати окремі засоби догляду, інвентар. Постійно вести боротьбу з гризунами. Користувачам мисливських господарств посилити роботу з обстеження лісових і мисливських угідь, з метою виявлення всіх випадків загиблих та підозрілих щодо захворювання диких кабанів та забезпечення доставку біоматеріалів, від цих тварин, в лабораторію ветеринарної медицини, проводити діагностичний відстріл диких кабанів на території мисливських угідь.

У разі виникнення захворювання та загибелі свиней
НЕГАЙНО
звертатись до спеціалістів ветеринарної медицини.

Управління Держпродспоживслужби в Золочівському районі

Залишити відповідь

Next Post

Що потрібно знати про зарплату?

Головне управління Держпраці у Львівській області інформує найманих працівників про їх права щодо оплати праці. Виплата заробітної плати здійснюється працівникам не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Якщо день виплати […]