На Львівщині 97 шахтарів протестують під землею через невиплату зарплати

Гірники на шахті «Лісова» на Львівщині влаштували протест під землею. Вони вимагають погасити борги по зарплатні, адже шахтарям за жовтень виплатили 48% заробітку. Про це з посиланням на голову регіонального об’єднання Незалежної профспілки гірників Віталія Оніжука повідомив голова профспілки Михайло Волинець. Пише Громадське.

Станом на 11 грудня під землею залишаються 97 гірників, 45 з них протестують вже другий день.

Першими на поверхню підійматися відмовилися шахтарі 1-ї зміни (45 працівників), пізніше до них приєдналися 78 гірників 3-ї зміни. За словами Волинця, шахтарів 4-ї зміни адміністрація підприємства заблокувала і не дозволила спуститись під землю.

Незалежна профспілка гірників звинувачує у протестах міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика.

«Насалик відволік на інші цілі 240 млн грн, які були зароблені шахтарями за відвантажену ДП «Львівугілля» продукцію. Тобто видобуте гірниками вугілля реалізується через державну структуру, підпорядковану Міністерству енергетики. Парадокс полягає у тому, що шахтарі за сумлінну працю й максимально можливий видобуток вугілля замість винагороди отримали заборгованість із зарплати», — заявив Волинець.

За його словами, до Києва планує приїхати делегація від представників гірників, які проводитимуть перемовини з урядом.

На початку грудня стало відомо, що працівникам «Львівугілля» виплатили третину зарплати за жовтень 2018 року. До цього вони влаштовували пікет під обласною адміністрацією та перекривали трасу з вимогою виплатити заборговані кошти.

19 листопада працівники шахти імені Капустіна підприємства «Лисичанськвугілля» припинили страйк на глибині 600 метрів з вимогою виплатити зарплату. Шахтарі провели під землею 32 дні.

Джерело: Громадське.

Залишити відповідь

Next Post

Робота: потрібен продавець-консультант

В магазин “Автозапчастини-Сантехніка” потрібен продавець-консультант. Вік від 20-40 років, офіційне працевлаштування. Звертатися по тел.: 0967901174 Сергій. Поділіться цим у соцмережах: