40% випускників ВНЗ працюють не за фахом

Близько 40% випускників вищих навчальних закладів працюють не по своїй спеціальності. Про це повідомив перший заступник міністра соціальної політики України Василь Надрага під час “круглого столу” в Києві.

За словами заступника міністра, старшокласники, як правило, обирають майбутню професію не за фактом реальності подальшого працевлаштування, а за рівнем престижності. Молодь, за його словами, думає лише про отримання диплома, але зовсім не задає собі питання про реалії на ринку праці.

Це, як стверджує заступник міністра, призводить до дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили. Значна частка відповідальності за це лежить, за його словами, на плечах телепростору, який популяризує престижну роботу, таку як, юрист, економіст, фінансист, журналіст, залишаючи в тіні робітничі професії, за якими йде постійна нестача співробітників.

У зв’язку з цим В.Надрага запропонував кардинально змінити принципи державного замовлення на підготовку кадрів, що повинно формуватися, на його думку, за участю місцевих органів влади, галузевих міністерств і роботодавців, виходячи з потреб регіональних ринків праці.

“Держава потребує мотивованих, адаптованих до ринку праці, реалістично налаштованих працівниках”, – додав заступник міністра соцполітики.

За матеріалами:  osvita.org.ua

Залишити відповідь

Next Post

У 10-ку найуспішніших країн Ліги чемпіонів увійшла Україна

Україна потрапила до Топ-10 рейтингу найуспішніших країн в історії Ліги чемпіонів, який склав американський сайт Bleacher Report. Успіх нашій країні принесли два кити української першості – київське “Динамо” та донецький “Шахтар”. Рейтинг складено на основі виступів клубів, починаючи з 1992 року, коли був заснований турнір. Видання обрало систему підрахунку, розбивши […]