28 квітня оголошено у Львівській області Днем жалоби за жертвами акції «Вісла»

Як нам повідомила прес-служба Львівської облдержадміністрації цього дня з метою вшанування пам’яті жертв операції «Вісла» відповідно до розпорядження голови Львівської облдержадміністрації буде приспущено Державний Прапор України з чорними стрічками на будинках та спорудах органів державної влади, державних підприємств, установ і організацій на території області.

Розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка „Про відзначення 65-х роковин трагічних подій операції „Вісла” створено організаційний комітет та затверджено заходи з відзначення цього трагічного акту.Співголовами оргкомітету є заступник голови облдержадміністрації Михайло Янковський та перший заступник голови обласної ради Петро Колодій. Секретар організаційного комітету – в.о. начальника головного управління з питань внутрішньої політики, преси та інформації облдержадміністрації Ірина Романів.

Членами оргкомітету за згодою також є голова Львівської обласної організації суспільно-культурного товариства “Холмщина” Іван Банащук, голова Львівського обласного відділення Всеукраїнського об`єднання ветеранів Богдан Винниченко, голова Львівської обласної Спілки політичних в`язнів України Володимир Горовий, голова суспільно-культурного товариства “Любачівщина” Григорій Горох, голова Львівського Крайового Братства ветеранів національно-визвольної боротьби Олесь-Дмитро Гуменюк, голова об’єднання товариств депортованих українців “Закерзоння”, голова Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння» Володимир Середа, голова Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих Петро Франко, голова та секретар комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв’язків з українцями закордоном Львівської обласної ради Павло Хобзей та Святослав Шеремета, голова постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради Орест Шейка.

Вказаним документом також затверджено заходи з відзначення 65-х роковин трагічних подій операції «Вісла», що відбуватимуться упродовж квітня-листопада 2012 року.

Так, буде організовано презентацію документального фільму «Вогонь і зброя» про діяльність ОУН і УПА на Закерзонні, відбудеться вечір пам’яті, присвячений 65-й річниці трагічних подій операції «Вісла». У районних центрах та містах обласного значення Львівщини будуть проведені заходи з вшанування пам’яті жертв операції «Вісла» за участі представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, політичних партій, діячів освіти, науки та культури.

Передбачається проведення тематичних науково-практичних конференцій, «круглих столів», тематичних уроків, присвячених вшануванню пам’яті жертв операції «Вісла». Офіційна делегація від Львівської області візьме участь у вшануванні пам’яті українців, полеглих у 1947-1949 роках у концтаборі Явожно (Республіка Польща), а також у заходах з нагоди вшанування пам’яті жертв операції «Вісла» у м. Перемишлі Республіки Польща. Також будуть організовані поїздки українськими етнічними територіями сучасної Польщі.

Залишити відповідь

Next Post

Не буде "соціальних" аптек

З 1 липня відшукати аптеку низьких, “добрих”, “найкращих” цін чи “соціальну аптеку” буде непросто. “В аптеках, які нібито орієнтовані на бідніші верстви населення, ціни на медикаменти — такі ж, як у їхніх конкурентів, – стверджують у Державній службі України з лікарських засобів. – Тож пора їм заборонити маніпулювати свідомістю споживачів”. […]