У Золочеві вшанували 169-ту річницю з дня смерті Маркіяна Шашкевича

0706Маркіян Шашкевич був натхненником видання першої книжки українською мовою, уклав першу українську читанку на західноукраїнських землях. Будучи священиком, впровадив у літургію українську мову.

Помер  Маркіян Шашкевич 7 червня 1843 року, у тридцятирічному віці. Проте за  короткий час на цій землі його діяльність, як пробудителя народу, поета, просвітителя, священика набула якнайширшого визнання як у Галичині так і у всій Україні.

7 червня 2012 року у місті Золочеві  відбулася Екуменічна панахида з нагоди вшанування 169-ї річниці з дня смерті Маркіяна Шашкевича. Дійство відбулося на Вічевій площі, біля пам’ятника Маркіяну Шашкевичу за участю місцевої влади, духовенства, жителів міста.  

Вічна пам’ять будителю українського духу  –  Маркіяну Шашкевичу!

Дивіться також: Відео огляд “169-та річниця з дня смерті Маркіяна Шашкевича”

Залишити відповідь

Next Post

У Золочів завітала німецька делегація з міста-побратима Шонінгена

7 червня 2012 року до нашого міста завітала німецька делегація з міста-побратима Шонінгена у складі 11 чоловік. Метою поїздки делегації були відвідини матчу за участю Німецької збірної,  на стадіоні «Арена – Львів». Окрім цього делегація має на меті  відвідати визначні місця Західної України. Зустрічав делегацію у міській раді секретар міської […]